Місячник шкільних бібліотек 2020-2021 н.р
wym-1604421186286

Місячник шкільних бібліотек 2019-2020 н.р


У 2018 році Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходить з 1 по 31 жовтня під гаслом

«Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини».

присвячений В. О. Сухомлинському,видатному українському педагогу-гуманісту, вченому зі світовим ім’ям, з нагоди 100-річчя від дня його народження.

Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек має сприяти реалізації основних пріоритетів Нової української школи, зокрема, формуванню покоління, яке здатне вчитися протягом усього життя, продуктивно розв’язувати нагальні проблеми сучасності, розвивати цінності громадянського суспільства ,особистості, виховання соціально зрілого громадянина України.

О. Сухомлинський приділяв велику увагу творчому розвитку кожної дитини, спираючись на загальнолюдські, громадянські цінності, дбав про забезпечення фізичного, морально-духовного, культурного формування. І тут важлива роль належить школі, яка покликана формувати життєві компетентності учня, розвивати його як гармонійну особистість. Шкільна бібліотека, як обов'язковий структурний підрозділ закладу загальної середньої освіти, є однією з ланок у системі формування творчого учня, найповнішого розкриття його здібностей і нахилів. Залучаючи дитину до читання, сучасна бібліотека не тільки відкриває шляхи до важливих джерел інформації, але й робить значно важливішу справу – сприяє творчій самореалізації особистості. Нині в Україні відбуваються зміни в системі роботи бібліотеки: пропонується новий зміст та підходи, впроваджуються нові форми та напрями роботи.

План проведення місячника шкільних бібліотек 2018н.р.

І тиждень
1 Організація книжкових виставок– «Василь Сухомлинський – дітям», «Великий педагог,великий Добротворець». 1-11 кл. Бібліотекар
2 Бесіди «Дітям про В. О. Сухомлинського», «Як виховати творчого читача?». 1-5 кл. 6-8 кл. Бібліотекар Кл.кер.
3 Виставок дитячої творчості «Юні умільці нашого міста». 1-4 кл. Бібліотекар Кл.кер.
4 Конкурсів дитячих ілюстрацій до оповідань та казок В.О. Сухомлинського «Казка на кінчику пензля». 1-5 кл. Бібліотекар Кл.кер.
ІІ тиждень
1 Створення в шкільній бібліотеці релаксійної зони «Територія творчості» з наданням дітям наборів для творчості, розмальовок, ігор тощо. 1-6 кл. Бібліотекар
2 Провести анкетування серед батьків «Чи знаєте Ви інтереси своїх дітей?» 1-11 кл. Бібліотекар Кл.кер.
3 Провести день бібліотворчості «Читаємо, малюємо, граємо». 1-6 кл. Бібліотекар Кл.кер.
4 Флешмоб «Читаємо Сухомлинського». 1-11 кл. Бібліотекар Кл.кер.
ІІІ тиждень
1 Організувати тематични книжкові виставки, що сприяють розвитку творчості дітей: «Саморобки своїми руками», «Від книжки до творчості». 1-11 кл. Бібліотекар Кл.кер.
2 Провести конкурси казок «Юний казкар», авторської поезії «Юні поети», літературних творів «Мої перші рядки». 1-11 кл. Бібліотекар Кл.кер.
3 Акція «Подаруй книжку у шкільну бібліотеку». 1-11 кл. Бібліотекар Кл.кер.
ІVтиждень
1 Тиждень родинного читання «Я прочитаю тобі казку» (діти читають батькам казки В. О. Сухомлинського); 1-5 кл. Бібліотекар Кл.кер.
2 Круглий стіл «Творчість В. О. Сухомлинського – дітям». 5 кл. Бібліотекар Кл.кер.
3 Конкурс малюнків «Кольорова феєрія». 1-6 кл. Бібліотекар Кл.кер.
4 Розміщення на сайті бібліотеки матеріалів з теми Всеукраїнського місячника.Заохочення кращих читачів бібліотеки, які долучилися до організації та проведення місячника. Бібліотекар

Шкільна бібліотека, як обов'язковий структурний підрозділ закладу загальної середньої освіти, є однією з ланок у системі формування творчого учня, найповнішого розкриття його здібностей і нахилів. Бібліотекарі створюють комфортні умови для повноцінного інтелектуального спілкування дітей і підлітків, сприяють поповненню їхнього інформаційного багажу, надають творчий простір для проведення дозвілля. Залучаючи дитину до читання, сучасна бібліотека не тільки відкриває шляхи до важливих джерел інформації, але й робить значно важливішу справу – сприяє творчій самореалізації особистості.

Саме творчість є найважливішою складовою успішної, всебічно розвиненої особистості, тому головною метою діяльності шкільної бібліотеки є створення умов для розвитку такої людини, її духовного зростання та творчої самореалізації засобами книги.

· Школа — не комора знань, а світоч розуму. Усі діти не можуть мати однакові здібності. І найважливіше завдання школи — виховання здібностей.

· Педагогічна творчість — це здатність допомогти людині пізнати свій внутрішній світ... навчити її розуміти і створювати прекрасне.

· Казка — це свіжий вітер, що роздмухує вогник дитячої думки і мови.

В.О.Сухомлинський

1- 31 жовтня 2018 рокув рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек проходитиме Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек.

Протягом першого тижня в шкільній бібліотеці були організовані книжкові виставки присвячені 100-річчю зі дня народження В.О.Сухомлинського «Василь Сухомлинський-дітям» та «Великий педагог,великий добротворець», де учні мали змогу ознайомитися із біографією та творчим шляхом великого педагога та письменника, суспільного діяча, труди якого мають світове значення. Його життя було присвячене школі, дітям. Його педагогічна спадщина - це 40 книг, 600 статей, 1200 мініатюр – казок, притч, новел для дітей. Його книга «Серце віддаю дітям» вийшла 30 мовами світу.

Його ідеї, науково-методичні розробки, педагогічний досвід втілюються в навально-виховних системах європейських держав, Японії та Америки.

/Files/images/bbloteka/msyachniki/Безимени-1-2-643x415.jpg

Ніщо не зближує людей,як тепла та дружня бесіда .Разом із учнями початкових класів та середнього звена були організовані бесіди «Дітям про Сухомлинського» та «Як виховати творчого читача?» метою яких було розвивати вміння цінувати думки товаришів; виховувати доброту, чуйність, вміння бачити і творити красиве, робити висновки та узагальнення, висловлювати свої думки в логічній послідовності, виховувати почуття поваги до старшого покоління, працелюбність, любов до рідної землі на матеріалах творів великого педагога.

/Files/images/bbloteka/msyachniki/Копия Фото 128.jpg

/Files/images/bbloteka/msyachniki/Фото 130.jpg

Виставок дитячої творчості «Умільці нашого міста».

/Files/images/bbloteka/msyachniki/1539167148203.jpg /Files/images/bbloteka/msyachniki/Lenovo_A1000_IMG_20180925_120437.jpg

/Files/images/bbloteka/msyachniki/Lenovo_A1000_IMG_20180925_120449.jpg

/Files/images/bbloteka/msyachniki/Lenovo_A1000_IMG_20180925_131100.jpg

/Files/images/bbloteka/msyachniki/Lenovo_A1000_IMG_20180925_120602.jpg /Files/images/bbloteka/msyachniki/Lenovo_A1000_IMG_20181003_090929.jpg

/Files/images/bbloteka/msyachniki/Lenovo_A1000_IMG_20181009_134321.jpg

Змагання-це весело!Особливо якщо це конкурс малюнків до улюбленої казки.Активну учать взяли учні початкових класів.

/Files/images/bbloteka/msyachniki/1539167200853.jpg

/Files/images/bbloteka/msyachniki/IMG_20180928_123939.jpg

Щоб розвивати творчу дитину потрібно докласти не мало…Тому в шкільній бібліотеці створені релаксійні зони «Територія творчості» ,де дітям надані набори для творчості,розмальовки ,різноманітні ігри тощо.

/Files/images/bbloteka/msyachniki/1540459421524.jpg

/Files/images/bbloteka/msyachniki/1540459986025.jpg

/Files/images/bbloteka/msyachniki/1540460007368.jpg

/Files/images/bbloteka/msyachniki/1540462194112.jpg

Флешмоб «Читаємо Сухомлинського» .Діти читали казки та розвивали спостережливість, допитливість, вміння давати оцінку вчинкам героїв оповідань,виховувати доброту, чуйність, любов до рідних та близьких людей, любов до природи, гордість за українську літературну спадщину.

/Files/images/bbloteka/msyachniki/IMG_20180419_083510.jpg

/Files/images/bbloteka/msyachniki/IMG_20180419_083540.jpg

/Files/images/bbloteka/msyachniki/IMG_20180419_083933.jpg

Також в бібліотеці були постійно діючи книжкові виставки , що сприяють розвитку творчості дітей : «Саморобки своїми руками », «Від книжки до творчості » із наданням книжок та журналів як робити оригамі,як вишивати,в язати ,виготовлення з дерева тощо.

Перші проби пера спробували і учні нашої школи. Різні за віком, характером, смаками й уподобаннями дівчатка і хлопчики . Діти пишуть про те, що їм близьке і знайоме: рідний край, природу, родину, школу, людські почуття, мир на землі, дитячі радощі і прикрощі. У когось це виходять краще, у когось – гірше, але ми з повагою і розумінням сприймаємо кожен новий твір.

Як може бібліотека без книги?!Тому учнями школи було подаровано близько 15 гарних книжок з яких і надалі черпатимуть свої знання,уміння .

/Files/images/bbloteka/msyachniki/20180921_104939.jpg

Здавна в українських родинах вечорами збиралися за столом, щоб послухати цікаві розповіді, спогади,перекази, які від діда-прадіда передавалися з уст в уста. Так підтримувала історія роду, пам’ять поколінь, що її малята, всотували з перших років життя. У кожній хаті була своя Біблія – перша книга, яка об’єднала сім’ю за спільним читанням.

Саме цього бракує сучасним сім’ям, які за стрімкими змінами життя та вічним поспіхом не встигають зупинитися й подумати про головне.

Навіщо читати разом?

Спільне читання художніх творів перекидає місток до відвертості й порозуміння між дитиною та батьками.Спільно проведені за читанням та прослуховуванням художніх творів години сприяють розумінню не лише змісту твору,навколишнього світу, а й одне одного.

Дитина вчиться розуміти і критично осмислювати текст, визначати і висловлювати головну думку твору. Дослухаючись до думки дорослого щодо прочитаного, малюк і сам намагається ставити запитання, аналізувати різні погляди, формувати свої враження.

Батькам та учням було запропоновано родинне читання казок В.О.Сухомлинського «Я прочитаю тобі казку »т а наприкінці тижня діти висловили свої думки щодо читання разом із батьками.

/Files/images/bbloteka/msyachniki/скачанные файлы.jpg


У 2017 році Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

у Терпіннівській ЗШ І-ІІІ ступенів відбуватиметься під гаслом

«Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя».

Кожна людина повинна обов’язково піклуватися про власне фізичне здоров’я. Причому, щоб уберегти себе від маси проблем у майбутньому, необхідно починати робити це з дитячих років. В даний час здоровий спосіб життя школяра може значно вплинути на все його подальше життя. Зараз всі ми перебуваємо в групі ризику різних захворювань через безліч причин. Погана екологія, пасивний спосіб життя, продукти харчування, які містити суцільну хімію, використання всілякої побутової техніки і мобільних телефонів значно відбиваються на нашому здоров’ї.

Здоровий спосіб життя школяра є основою його гарного самопочуття, розумового і фізичного здоров’я. Формувати його потрібно ще зі шкільної лави, так як саме в цей час у людини виникає певний образ життя, який згодом вже дуже складно змінити. Важливо дотримати чотири критерії. Школярі повинні правильно харчуватися, проявляти фізичну активність, дотримуватися режиму дня і відмовитися від шкідливих звичок. Дотримуючись цих рекомендацій, можна зберігати відмінне самопочуття довгі роки.

Сьогодні як ніколи потрібні нові підходи й шляхи до усвідомлення учнівською молоддю необхідності зміцнення здоров’я, розвитку культури здоров’я.

Активна участь нашої шкільної бібліотеки у Всеукраїнському місячнику «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя» сприятиме консолідації зусиль у справі зміцнення здоров’я, профілактики хвороб, забезпечення гармонійного розвитку кожного школяра.

ПЛАН

проведення місячника шкільних бібліотек

2017-2018 н. р

№ з/п Зміст заходу Клас Дата проведення Відповідальний
1 Книжкова виставка «Здоров’я людини- найбільший скарб» 1-11 05.-13.10 Бібліотекар
2 Кінолекторій «Твоє здоров’я» 1-4 09-13.10 Бібліотекар класоводи
3 Віртуальна подорож «Наші помічники – вітаміни.» 1-4 16-20.10 Бібліотекар, класні керівники
4 Книжкова виставка «Не дай хворобам шансу» 5-11 16-20.10 Бібліотекар
5 Відео урок «Шкода алкоголя та тютюну» 9-11 13.10. Класні керівники
6 Флешбук:»Гарна осанка та хода –запорука успіху» 5-11 16-20.10 Бібліотекар, актив бібліотеки
7 Бібліозанурення «Книга & комп’ютер» 5 25.10 Бібліотекар, класний керівник
8 Бібліоквест «Складові здоров я» Конкурс малюнків «Спорт і здоров я» 5-11 1-4 23-31.10 Бібліотекар Класний керівник
9 Книжкова виставка «Хто спортом займається,той сил набирається» 1-11 23-31.10 Бібліотекар
10 Літературний спорт майданчик. 6-7 27.10 Бібліотекар, класний керівник
Кiлькiсть переглядiв: 668