/Files/images/gpd/GPD.jpg

Робота вихователя групи подовженого дня

/Files/images/gpd/3-6-728.jpg

ПОЛОЖЕННЯ про групу продовженого дня загальноосвітнього навчального закладу


НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ

ПЛАН РОБОТИ

на І півріччя 2019-2020 н.р.

вихователя групи продовженого дня

Терпіннівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Косарєвої І.І.

2019

Основні напрямки виховної роботи в ГПД

1. Підтримувати активність школярів засобами діяльнісного підходу в навчанні та вихованні.

2. Проводити виховні заходи, що сприяють забезпеченню реалізації особистісно орієнтованого навчання та виховання.

3. Працювати над згуртуванням дитячого колективу, виробленням навичок культурної поведінки і дотриманням правил для учнів.

4. Формувати в учнів риси товариськості, взаємодопомоги, порядності і доброти.

5. Формувати особистісні риси громадянина України, наслідувати духовні цінності українського народу.

6. Виховувати дітей на основі народної моралі та милосердя, розвивати кращі риси людського характеру, навчальні навички.

7. Виховувати в учнів любов до рідного краю, до України, повагу до державних символів та народних традицій.

8. Вчити дитину спостерігати і розповідати:

 Вдосконалювати процеси мислення, уявлення, увагу, пам’ять, сприйняття;

 Поповнювати запас знань;

 Розвивати зв’язне мовлення.

9. Впроваджувати міжпредметні зв’язки на основі дидактичних розвиваючих ігор.

10. Підтримувати тісний контакт з батьками учнів для спільного та правильного виховання дітей.

11. Систематично проводити індивідуальну роботу з учнями.

12. Впроваджувати інтерактивні та інформаційні технології.

ОРІЄНТОВНИЙ ПОРЯДОК САМОПІДГОТОВКИ

• діти читають по щоденнику, що задано, знаходять завдання. Якщо завдання виконується не в робочому зошиті, записують у зошиті дату, слова "Домашня робота", вид роботи (вправа, задача, рівняння);

• читають завдання самостійно;

• вихователь називає орієнтовний час виконання завдання;

• самостійне виконання завдання учнями;

• самоконтроль за алгоритмом виконання: учень ставить "+", якщо завдання виконано;

• перевірка виконання завдання з сусідом (взаємоперевірка). Якщо виникла розбіжність, то у дітей є право звернутися до вчителя;

• перерва на відпочинок.

Після виконання всього домашнього завдання учні складають зошити у портфелі. Якщо учень не встигає виконати домашнє завдання, то про це записується в щоденнику для батьків, щоб вони проконтролювали закінчення роботи.

РЕЖИМ РОБОТИ ГПД

Терпіннівської ЗШ І-ІІІ ступенів

на 2019-2020 н.р.

Зміст занять Час
1 Прихід до школи.Підготовка матеріалів до виховних годин. 12.00-12.10.
2 Взаємозв язок з класоводами .Прийом та організація дітей. 12.10.-12.15.
3 Прогулянка,рухливі ігри,спортивна година. 12.15.-13.15.
4 Повернення з прогулянки ,бесіда,виховна година. 13.15-13.45.
5 Самопідготовка. 13.45-14.45.
6 Відхід дітей додому. 14.45-15.00.

Календарний план навчально-виховної роботи ГПД

на І семестр

Вересень
№ з/п Дата проведення Зміствиховного заходу Зміст фізкультурно-оздоровчої години
1 Правила культурної поведінки учнів: на уроці, на перерві, на вулиці Прогулянка – екскурсія територією школи: стадіон, пришкільна ділянка, ігровий майданчик. Бесіда «Техніка безпеки на шкільному подвір’ї»
2 Ознайомлення із режимом ГПД Сюжетно – рольова гра «Розумники й розумниці знають мову вулиці». Ігри на свіжому повітрі.
3 Розподіл доручень Цільова прогулянка «Сезонні зміни у довкіллі». Ігри за бажанням дітей.
4 Правила особистої гігієни Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри «До своїх прапорців», «М’яч і гравець», «Другий зайвий».
5 Міні-бесіда «Як спілкуватися з незнайомцями» Пішохідна прогулянка територією школи «Вересень красне літо проводжає, золоту осінь стрічає». Спостереження за осінніми змінами у природі.
6 Читання улюблених казок Прогулянка на свіжому повітрі. Комплекс загально – розвивальних вправ.
7 Розповідь «Символи моєї Батьківщини» Прогулянка на свіжому повітрі. Спортивні змагання зі скакалками, м’ячем, обручами. Правила безпеки під час рухливих ігор та змагань.
8 Уроки гарної поведінки «По дорозі до школи» Цільова прогулянка «Вересень зустрічаємо – птахів до вирію проводжаємо». Закріплення комплексу загально – розвивальних вправ.
9 Урок здоров’я «Без режиму неможливо існувати, щоб добре себе почувати» Фізкультхвилинки на свіжому повітрі. Рухливі ігри за бажанням дітей.
10 Школа ввічливих наук «Хай оживає істина стара: людина починається з добра» Відкриття шкільної спартакіади «Спорт любити слід – проживеш сто літ». Спортивні змагання між командами.
11 Екологічна стежинка «Ми всі господарі природи, тож бережімо її вроду» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри «Вартові та розбійники», «Совонька».
12 День читача «Чим більше будемо читати - тим більше будемо знати!» День довкілля. Трудовий десант на шкільному подвір’ї.
13 Обмін думками «Хто хлібом кидає, того щастя покидає» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри з м’ячем.
14 Абетка дороги «Дорожнього руху правила єдині, знати їх усі повинні» Екскурсія до природи «Покрова землю листом покрива».
15 Азбука моральних заповідей «Рідна школа – святиня моя, люба і дружна велика сім’я» Сюжетно – рольова гра на свіжому повітрі «Правили дорожні обов’язково знати всім: і дорослим, і малим».
16 Урок здоров’я «Хто день починає з зарядки, у того справи в порядку» Прогулянка на свіжому повітрі. Спостереження за птахами. Пригадування характерних ознак та особливостей птахів.
17 Бесіда з прав дитини «Хочеш людиною справжньою стати, закони людські навчись поважати» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри та спортивні естафети.
18 Обмін думками «Рідна земля і в жмені мила» Прогулянка на свіжому повітрі. Комплекс вправ на зміцнення мускулатури спини.
19 Стежка здоров’я «Про чистоту хто всюди дбає, завжди здоров’я гарне має» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри «Третій зайвий», «М’яч і гравець».
20 Конкурс малюнків «Чарівниця - осінь завітала, листячко розфарбувала» День довкілля. Трудовий десант на шкільному подвір’ї.
ЖОВТЕНЬ
№ з/п Дата проведення Зміст виховного заходу Зміст фізкультурно-оздоровчої години
1 Урок здоров’я «Лимон, цибуля та часник – і вірус грипу швидко зник» Прогулянка на свіжому повітрі. Повторення комплексу загально-розвивальних вправ.
2 Народні та державні символи «Найкраща в світі моя Україна, її обереги – верба і калина» Прогулянка на свіжому повітрі. Спостереження за сезонними змінами у природі та погоді.
3 Дорожня абетка «Із зеброю треба завжди дружити, без знаків дорожніх не можна жити!» Сюжетно – рольова гра на шкільному подвір’ї «Друзі Світлофора та зебри»
4 Відверта розмова «Із друзями разом весело жити, в школі вчимося міцно дружити» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри в футбол, бадмінтон.
5 Бібліотечний урок «Скільки книг у бібліотеці та книгарні: книги різні, дуже гарні» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри «Заборонений рух», «Білі ведмеді», «Карасі і щуки».
6 Абетка закону «Часу ми не гаємо, права дитини вивчаємо» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри «Горішки», «Мисливці та звірі»
7 Екологічний вісник «До природи не неси шкоди» День довкілля. Трудовий десант на шкільному подвір’ї.
8 Читання улюблених казок Прогулянка на свіжому повітрі. Ігри за вибором дітей.
9 Конкурс віршів про осінь «Без пензлика, без олівця розфарбувала деревця» Пішохідна прогулянка шкільним подвір’ям. Спостереження за осінніми прикметами у природі та погоді.
10 Бібліотечний урок «Знання – сонце, книга - віконце» Прогулянка на свіжому повітрі. Спортивні естафети зі скакалкою, обручем та м’ячем.
11 Диспут «Зробив діло – гуляй сміло» Прогулянка на свіжому повітрі. Колективні ігри «Розривні ланцюги», «Хто підходив».
12 Екскурсія до природи «Тихо осінь ходить гаєм, всі дерева роздягає» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри за бажанням дітей.
13 Урок здоров’я «Хто спортом займається, той сили набирається» День довкілля. Трудовий десант на шкільному подвір’ї.
14 Свято осені «Гарне та барвисте осені намисто» Прогулянка на свіжому повітрі. Правила безпеки при проведенні рухливих ігор.
15 Подорож до Країни дорожніх знаків. Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри «Земля, вода, вогонь, повітря», «Горидуб», «Подоляночка».
16 Бібліотечний урок «Читання – світу нашого пізнання». Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри за бажанням дітей.
17 Урок безпеки «Хай дитина знає кожна – жартувати з вогнем не можна » Прогулянка на свіжому повітрі. Ознайомлення дітей з новим комплексом загально-розвивальних вправ.
18 Відверта розмова «Добре там жити, де вміють дружити» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри «Козаки - розбійники», Мисливці та звірі», «День і ніч».
19. Урок здоров’я «Хто дружити з вітамінами буде – всі хвороби позабуде» Прогулянка на свіжому повітрі. Спостереження за природними змінами восени.
ЛИСТОПАД
№ з/п Дата проведення Зміст виховного заходу Зміст фізкультурно-оздоровчої години
1 Вікторина з народних прикмет «Листопад зимі ворота відчиняє, уриває дні, а ночі накликає» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри за вибором дітей.
2 Бібліотечний урок «Як краплин у Дніпрі, як зірок угорі – стільки книг на землі» Прогулянка на свіжому повітрі. Спостереження за змінами у погоді та природі.
3 Школа етикету «Лагідні слова роблять приятелів, а гострі - ворогів» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри «Морозець», «Квачі маршем».
4 Урок здоров’я «Листопад зовсім не лютий, а спитає, чи вдягнений, чи взутий» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри та командні естафети.
5 Дорожня абетка «Щоб себе в безпеці почувати – світлофор потрібно поважати» Прогулянка на свіжому повітрі. Сюжетно – рольова гра з правил дорожнього руху.
6 Відверта розмова «Аби руки і охота, буде зроблена робота» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри «Білі ведмеді», «Білочка та горішки»
7 Поради лікаря Айболить «Щоб здорові мати зуби, треба чистити їх, любий» Прогулянка на свіжому повітрі. Фізкультхвилинки на вулиці.
8 Державні та народні символи «Рушник – це дому давній оберіг, споконвіків родину він беріг» Прогулянка на свіжому повітрі. Бесіда про значення свіжого повітря та фізкультури для здоров’я дітей.
9 Бібліотечний урок «Письменники рідного краю дарують нам творів розмаї» Прогулянка на свіжому повітрі. Комплекс загально – розвиваючих вправ. Ігри за вибором дітей.
10 Урок безпеки «Будьте з вогнем обережні, вивчіть правила протипожежні» Прогулянка на свіжому повітрі. Спостереження за змінами у природі та погоді.
11 Екологічна стежина «Природа рідна – наша втіха, тож, хай вона не знає лиха» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри «Мишоловка», «Мисливці та звірі»
12 Урок здоров’я «В фруктах, ягодах, дитино, є корисні вітаміни» Прогулянка на свіжому повітрі. Правила безпеки під час рухливих ігор на спортивному майданчику. Ігри за вибором дітей.
13 Державні та народні символи «Прапор нашої країни має колір жовто-синій» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри «Курчата», «Снайпер», «Влуч у кільце».
14 Диспут «Коли тобі сутужно, прийде на поміч дружба» Прогулянка на свіжому повітрі. Спортивні змазання між хлопцями та дівчатами.
15 Конкурс народних прикмет «То сніг, то завірюха, бо вже зима коло вуха» Цільова прогулянка «Сезонні зміни у довкіллі».
16 Відверта розмова «У товаристві лад – усяк тому рад» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри «Вартові та розбійники», «Космонавти», «Вовк у канаві».
17 Школа ввічливості «Друга з будь-якого краю за народним звичаєм стрічаю» Прогулянка на свіжому повітрі. Спостереження за природними змінами у кінці осені.
18 Свято «Козацькому роду нема переводу» Прогулянка на свіжому повітрі. Козацькі розваги на спортивному майданчику.
19 Урок здоров’я «Здоров’я в порядку – дякуй зарядці» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри на спортивному майданчику.
20. Народні та державні символи «Лелека – символ щастя і родини, любові до своєї Батьківщини» Прогулянка на свіжому повітрі. Правила безпеки під час ігор на дитячому майданчику. Рухливі ігри за бажанням дітей.
ГРУДЕНЬ
№ з/п Дата проведення Зміст виховного заходу Зміст фізкультурно-оздоровчої години
1 Конкурс народних прикмет та приказок «Їхав грудень возом, віз мішок морозу» Прогулянка на свіжому повітрі. Спостереження за природними та погодними змінами взимку.
2 Конкурс малюнків «Безмежно з дитинства кохаю красу свого рідного краю» Прогулянка на свіжому повітрі. Бесіда про значення свіжого повітря та фізкультури для здоров’я дитини.
3 Поради лікаря Айболита «Бережіть здоров’я власне, бо життя таке прекрасне» Прогулянка на свіжому повітрі. Зимові розваги: гра у сніжки, ліплення снігової баби.
4 Бібліотечний урок «Казкарі усього світу чудеса дарують дітям» Прогулянка на свіжому повітрі. Бесіда про попередження простудних та інфекційних захворювань.
5 Урок безпеки «Сірники – добро і зло, знає місто і село» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри «Збий шапку», «Снігова фортеця».
6 Права дитини «І дівчатко, і хлоп’я мають право на ім’я» Прогулянка на свіжому повітрі. Правила безпеки під час зимових розваг. Зимові забави.
7 Уроки здоров’я «Цілу армію одужить той, хто з чистотою дружіть» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри «Влучний стрілок», «Сніговий тир», «Штурм фортеці».
8 Екскурсія у природу «Грудень землю грудить, а хату студить» Прогулянка на свіжому повітрі. Веселі зимові розваги.
9 Дорожня абетка «Світлофор потрібен всім: і дорослим, і малим» Пішохідна прогулянка шкільним подвір’ям. Спостереження за природою взимку.
10. Екологічний проект «Природа - наша мати і треба її оберігати». Виготовлення годівниць для птахів. Прогулянка на свіжому повітрі. Розвішування годівниць для птахів, допомога пернатим друзям взимку.
11 Школа ввічливості «Не скупіться на теплі слова, бо без них в житті мало тепла» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри «Снігова фортеця», «Влучний стрілок», «Перестрілка».
12 Урок здоров’я «Мило та вода – для хвороби біда» Прогулянка на свіжому повітрі. Зимові розваги: гра в сніжки, ліплення снігової баби. Допомога птахам взимку.
13 Конкурс віршів «Відчиняйте двері, йде Миколай, він благословить весь рідний край» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри «Захист снігової фортеці», «Збий шапку».
14 Святковий ранок «Святий Миколай, до чемних діток завітай» Прогулянка на свіжому повітрі. Повторення комплексу загально-розвивальних вправ.
15 Конкурс малюнків «Ой весела в нас зима, веселішої нема» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри за бажанням дітей.
16 Правила безпеки «Хай знає добре донька й син – пожежний номер 101» Прогулянка на свіжому повітрі. Турбота про пернатих друзів взимку.
17. Конкурс малюнків «Дід Мороз на свято йде і Снігуроньку веде» Прогулянка на свіжому повітрі. Попередження простудних та інфекційних захворювань. Рухливі ігри за вибором дітей
18. Диспут «Вірний друг краще сотні слуг» Прогулянка на свіжому повітрі. Ігри в сніжки, ліплення снігової фортеці.
19. Майстерня Дідуся Мороза «Ми з Дідом Морозом прикраси зробили, новорічну ялинку причепурили» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри та зимові забави. Бесіда перед канікулами про охорону життя і здоров’я дитини.





НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ

ПЛАН РОБОТИ

на ІІ півріччя 2019-2020н.р.

вихователя групи продовженого дня

Терпіннівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Косарєвої І.І.

2019

Основні напрямки виховної роботи в ГПД

1. Підтримувати активність школярів засобами діяльнісного підходу в навчанні та вихованні.

2. Проводити виховні заходи, що сприяють забезпеченню реалізації особистісноорієнтованого навчання та виховання.

3. Працювати над згуртуванням дитячого колективу, виробленням навичок культурної поведінки і дотриманням правил для учнів.

4. Формувати в учнів риси товариськості, взаємодопомоги, порядності і доброти.

5. Формувати особистісні риси громадянинаУкраїни, наслідувати духовні цінності українського народу.

6. Виховувати дітей на основі народної моралі та милосердя, розвивати кращі риси людського характеру, навчальні навички.

7. Виховувати в учнівлюбов до рідного краю, до України, повагу до державних символів та народних традицій.

8. Вчити дитину спостерігати і розповідати:

§ Вдосконалювати процеси мислення, уявлення, увагу, пам’ять, сприйняття;

§ Поповнювати запас знань;

§ Розвиватизв’язнемовлення.

9. Впроваджувати міжпредметні зв’язки на основі дидактичних розвиваючих ігор.

10. Підтримувати тісний контакт з батьками учнів для спільного та правильного вихованнядітей.

11. Систематично проводити індивідуальну роботу з учнями.

12. Впроваджувати інтерактивні та інформаційні технології.

ОРІЄНТОВНИЙ ПОРЯДОК САМОПІДГОТОВКИ

· Діти читають по щоденнику, що задано, знаходять завдання. Якщо завдання виконується не в робочому зошиті, записують у зошиті дату, слова "Домашня робота", вид роботи (вправа, задача, рівняння);

· Читають завдання самостійно;

· Вихователь називає орієнтовний час виконання завдання;

· Самостійне виконання завдання учнями;

· самоконтроль за алгоритмом виконання: учень ставить "+", якщо завдання виконано;

· перевірка виконання завдання з сусідом (взаємоперевірка). Якщо виникла розбіжність, то у дітей є право звернутися до вчителя;

· перерва на відпочинок.

Після виконання всього домашнього завдання учні складають зошити у портфелі. Якщо учень не виконав, то про це записується в щоденнику для батьків, щоб вони проконтролювали закінчення роботи.

РЕЖИМ РОБОТИ ГПД

Терпіннівської ЗШ І-ІІІ ступенів

на 2019-2020 н.р.

Зміст занять Час
1 Прихід до школи.Підготовка матеріалів до виховних годин. 12.00-12.10.
2 Взаємозвязок з класоводами .Прийом та організація дітей. 12.10.-12.15.
3 Прогулянка,рухливі ігри,спортивна година. 12.15.-13.15.
4 Повернення з прогулянки ,бесіда,виховна година. 13.15-13.45.
5 Самопідготовка. 13.45-14.45.
6 Відхід дітей додому. 14.45-15.00.
Дата Виховні заходи Зміст спортивних ігор ,прогулянки,екскурсії Примітки
14. 01 Розповідь вихователя про народні звичаї та обряди свят : Різдво Христове (7.01) . Святого Василя Великого ( 14.01), та Водохреща ( 19.01 Рухливі ігри на свіжому повітрі . Гра «Клас , струнко!» Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
15.01 Бесіда – практикум « На відпочинку. Як підготуватись до безпечного відпочинку взимку . Вибір одягу ». Рухливі ігри на свіжому повітрі . Ігри за інтересами дітей . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
16.01 Конкурс та виставка малюнків «Зимові свята » Рухливі ігри на свіжому повітрі . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
17.01 Мандрівка країною Загадки : відгадування та складання загадок . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
18.01 Заняття з морального орієнтування:«Вихований хлопчик,чемна дівчинка:які вони ?» Рухливі ігри на свіжому повітрі . Ігри за вибором учнів.Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Спостереження за життям птахів , допомога пернатим. Бесіда з учнем .
21.01 Усний журнал « Наш Закон – наша сила». Рухливі ігри на свіжому повітрі за вибором учнів . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
22.01 22.01 – День Соборності України: -конкурс на краще виконання віршів про Україну ; -виставка книг,малюнків; -екскурсія до бібліотеки. Рухливі ігри на свіжому повітрі . Спортивні змагання. Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
23.01 Зустріч з медсестрою « Як запобігти обмороженню ». Засоби перестороги травмування , потрапляння у воду в холодну пору року . Ознаки переохолодження, обмороження. Правила допомоги та самодопомоги під час виникнення зазначених ситуацій. Рухливі ігри на свіжому повітрі . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
24.01 Гра «Еврика ». Розвиток в учнів інтелекту , бажання знати більше. Рухливі ігри на свіжому повітрі . За сприятливих погодних умов катання на санчатах . Змагання у спритності . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
25.01 25.01–Тетянин день – привітання Тетян . Заняття з морального орієнтування : «Доброта – одне з головних достоїнств людини ». Рухливі ігри на свіжому повітрі . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
28.01 Екологічне асорті . Розвиток в учнів бажання берегти природу та навколишнє середовище . Рухливі ігри на свіжому повітрі за вибором учнів . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Година спостережень за життям природи . Допомога братам нашим меншим – птахам. Бесіда з учнем .
29.01 29.01 – День Пам’яті героїв Крут - розповідь вихователя . Рухливі ігри на свіжому повітрі за вибором учнів . За сприятливих умов катання на санчатах , гра у сніжки « Влучи в ціль.» Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
30.01 Бесіда« Твій ранець . Про що розповів пор Рухливі ігри на свіжому повітрі . За сприятливих умов катання на санчатах, гра у сніжки. Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
31.01 Бесіда про запобігання простудним захворюванням . Конкурс на кращий комплекс ранкової зарядки . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Спортивні змагання . Ліплення снігової фортеці . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
1. 02 Заняття з морального орієнтування : «Який (яка) я? Як повірити у свої сили » Рухливі ігри на свіжому повітрі . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
4.02 Турнір кмітливих . Розвиток в учнів кмітливості , бажання більше читати . Рухливі ігри на свіжому повітрі. Катання на санчатах . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
5.02 Анкетування учнів про естетичне сприймання . Розвивати в учнів естетичний смак. Рухливі ігри на свіжому повітрі . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
6.02 Виховна година чистоти . Станція « Мийдодір ». Виховувати в учнів охайність . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
7.02 Тренінг « Правила поведінки під час масових заходів , спортивних змагань . Поведінка під час виникнення паніки . Шляхи екстреної евакуації при виникненні надзвичайної ситуації». Рухливі ігри на свіжому повітрі . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
8.02 10.02 – День пам’яті О.С.Пушкіна . Конкурс знавців казок О.С.Пушкіна . Рухливі ігри на свіжому повітрі . За сприятливих умов катання на санчатах, гра у сніжки. Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
11.02 Бесіда – гра «Ким бути ?». Розвивати в учнів професійну орієнтацію . Рухливі ігри на свіжому повітрі за вибором учнів . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор. Бесіда з учнем .
12.02 Заняття з морального орієнтування : «Мій настрій ». Вчити учнів самостійно змінювати настрій на позитивний . Ігри на свіжому повітрі . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
13.02 Бесіда – практикум « Руки – основний носій збудників хвороб». Привчати учнів слідкувати за чистотою рук . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
14.02 Обговорення ситуації на тему «Наодинці вдома ». Небажаність запрошення додому незнайомих та малознайомих людей без повідомлення батьків . Рухливі ігри на свіжому повітрі за вибором учнів . За сприятливих умов катання на санчатах, гра у сніжки. Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
15.02 Рейд – огляд «Книжка – твій добрий друг ! ». Прививати учням бажання любити читати книги . Рухливі ігри на свіжому повітрі за вибором учнів . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
18.02 Заняття з морального орієнтування : Вчити учнів умінню оцінювати свої вчинки та вчинки однокласників . Рухливі ігри на свіжому повітрі за вибором учнів . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
19.02 Бесіда « Знай свої права , дитино!» Продовжити знайомство учнів з їх правами та вчити користуватися ними . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
20.02 15.02– Стрітення Господнє . Розповідь вихователя про традиції , обряди , свята та їх історію . Рухливі ігри на свіжому повітрі за вибором учнів . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
21.02 21.02 – Міжнародний день рідної мови . Конкурс на кращий твір або свій вірш про школу . Рухливі ігри на свіжому повітрі за вибором учнів . Прогулянка на свіжому повітрі. Спостереження за змінами в природі . Підгодовування птахів. Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
22.02 Тренінг « Поведінка під час намагання потрапити ( потрапляння ) крадіїв у квартиру ». Рухливі ігри на свіжому повітрі . Гра «Перестрілка». Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
25.02 Заняття з морального орієнтування : «Образа і образливість ». Рухливі ігри на свіжому повітрі за вибором учнів . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
26.02 Відвідування бібліотеки . Рухливі ігри на свіжому повітрі за вибором учнів . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
27.02 Година громадянської освіти . Вимоги до товаришування , спільної гри , праці , навчання в групах , у класі . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
28.02 Майстерня Саморобкіна .« Аплікація з кружечків та їх частин ». Розвиток естетичного смаку учнів . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Гра « Снайпери ». Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
1 03 Заняття з морального орієнтування : «Як поводитись в конфліктній ситуації ». Вчити учнів поважати один одного. Рухливі ігри на свіжому повітрі за вибором учнів . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор Екскурсія на шкільне подвір’я. Спостереження за змінами в природі . Підгодовування птахів. Бесіда з учнем .
4.03 Екскурсія до бібліотеки . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Година спілкування з природою . Які зміни відбулися в живій і неживій природі ? Бесіда з учнем .
5.03 Бесіда про безпечне корсування газом вогнем. Рухливі ігри на свіжому повітрі .Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
6.03 Конкурс читців , знавців віршів великого Кобзаря . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
7.03 08.03 – Міжнародний жіночий день – привітання рідних , вчителів , знайомих . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Спортивні змагання з м’ячем . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
11.03 Конкурс малюнків до свята Кобзаря . Прививати любов до творів Т.Г.Шевченка . Рухливі ігри на свіжому повітрі за інтересами дітей . Веселі естафети . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
12.03 Мандрівка в казкову країну шкільних речей . Виховувати шанобливе ставлення до шкільних речей . Рухливі ігри на свіжому повітрі. Гра « Мисливці і качки ». Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
13.03 Практичне заняття « Вчимося гратися ». Дидактична гра : вимоги до гри , правила для учнів у процесі гри . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Прогулянка на свіжому повітрі . Спостереження за життям птахів . Бесіда з учнем .
14.03 Бесіда « Правила користування кухонними , електричними та газовими приладами . Типові причини опіків , порізів та інших поранень на кухні ». Рухливі ігри на свіжому повітрі за інтересами дітей . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
15.03 Заняття з морального орієнтування : «Вмій протистояти шкідливому впливові ». Рухливі ігри на свіжому повітрі . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
18.03 Вікторина « 30 запитань про державу ». Виховувати в учнів повагу до держави , розвивати в учнів бажання більше знати про Україну . Рухливі ігри на свіжому повітрі .Передавання м’ячів двома руками над головами . Весела естафета з предметами . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
19.03 Заняття з морального орієнтування : «Правила мого життя ». Рухливі ігри на свіжому повітрі за інтересами учнів . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Екскурсія в природу « Птахи прилетіли , на крилах весну принесли ». Бесіда з учнем .
20.03 Вікторина « Твої рятувальники : рятувальна служба , пожежна охорона , швидка медична допомога , міліція , аварійна служба газу . Як повідомити про аварію ». Рухливі ігри на свіжому повітрі . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
21.03. Заняття з морального орієнтування : «Культура поведінки в громадських місцях ». Вчити учнів культурно поводити себе в громадських місцях . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
22.03 23.03 – День птахів . Конкурс малюнків « Пташки – наші друзі ». Виховувати бережливе ставлення до птахів . Рухливі ігри на свіжому повітрі за вибором учнів . Бесіда з техніки безпеки під час ігор . Бесіда з учнем .
1 04 01.04 – День гумору . Година розваг . «Сміємося , жартуємо ». Рухливі ігри на свіжому повітрі . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
2.04 22.03 – Всесвітній день води . Бесіда «Чи вмієш ти берегти воду ?». Виховувати бережливе ставлення до води . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
3.04 Практичне заняття « Вчимося гратися ». Ігри зі словами ,ігри – загадки . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Веселі естафети з предметами . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
4.04 Бесіда « Перехід дороги з речами , домашніми тваринами . Рух у місцях , де ремонтують дорогу ». Вчити учнів бути уважними на дорогах . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Гра « Квачі маршем ». Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
5.04 07.04 – Всесвітній день здоров’я . «Здоров’я – усьому голова ». Привчати учнів слідкувати за своїм здоров’ям. Рухливі ігри на свіжому повітрі за вибором учнів . Бесіда з техніки безпеки під час ігор . Бесіда з учнем .
8.04 Обговорення ситуацій на тему «Пішохід і автомобіль ». Автомобіль – джерело небезпеки . Попереджувальні сигнали на автомобілях . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Спортивні змагання . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
9.04 Заняття з морального орієнтування : «Культура поведінки в громадському транспорті . Обов’язки пасажира.» Вчити учнів бути культурними пасажирами . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Весела естафета з предметами . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
10.04 Відверта розмова «Добре там жити , де вміють дружити » . Вчити учнів дружити Рухливі ігри на свіжому повітрі . Гра « День і ніч ». Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
11.04 Заняття з морального орієнтування «Вияви характеру ». Вчити учнів стримувати свою поведінку . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
12.04 12.04 – День авіації і космонавтики . Розповідь вихователя з метою розвивати в учнів бажання більше знати про професію льотчика і космонавта. Рухливі ігри на свіжому повітрі . Бесіда з техніки безпеки під час ігор Прогулянка на свіжому повітрі . Спостереження за життям квітів і комах . Бесіда з учнем .
15.04 Екологічне заняття « Зелена аптека». Ознайомити учнів з деякими лікарськими рослинами . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Гра «Клас, струнко ! »Бесіда з техніки безпеки під час ігор . Бесіда з учнем .
16.04 Бесіда « Гальмовій шлях транспортного засобу . Залежність довжини гальмового шляху від виду та стану дорожнього покриття». Рухливі ігри на свіжому повітрі . Спортивні змагання з м’ячем . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
17.04 17.04 – День довкілля . Виховувати в учнів бажання тримати в порядку шкільне подвір’я, територію біля свого будинку , навколишнє середовище . Рухливі ігри на свіжому повітрі за інтересами дітей . Бесіда з техніки безпеки під час ігор Бесіда з учнем .
18.04 Відверта розмова « Бережи свої та шкільні речі ». Виховувати бережливе ставлення до речей . Рухливі ігри на свіжому повітрі. Бесіда з поведінки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
19.04 Мандрівка країною загадок . Розвивати в учнів кмітливість . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
22.04 22.04 – День Землі . Виховувати в учнів бажання тримати в порядку шкільне подвір’я, територію біля свого будинку,навколишнє середовище .. Рухливі ігри на свіжому повітрі . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
23.04. 23.04 – Всесвітній день книги . Відвідування шкільної бібліотеки , допомога бібліотекарю в ремонті книг . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Екскурсія в природу . Спостереження за працею людей на подвір’ях. Бесіда з учнем .
24.04 Сторінка ввічливості « Я зичу вам доброго дня ». Виховувати вміння бачити в людях тільки добре Рухливі ігри на свіжому повітрі за інтересами дітей . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
25.04 25.04-день пам яті загиблих у Чорнобилі . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Спортивні змагання . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
26.04 26.04 - Реквієм « По кому дзвонять Чорнобильські дзвони?» -хвилина пам’яті . 28.04 – Світле Воскресіння Господнє , Великдень Розучування обрядів , пісень до Свята Великодня . Рухливі ігри на свіжому повітрі .«Передавання м’ячів двома руками над головами ». Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
30.04 Година з правил спілкування «Дітям про бережливе ставлення до хвилини ». Вчити учнів цінувати час . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Весела естафета з предметами .Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
2.05 Турнір кмітливих . Розвиток в учнів кмітливості , бажання більше читати. Рухливі ігри на свіжому повітрі .Естафета з м’ячем . Змагання у спритності . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
3.05 Заняття « Вчимося гратися ». Ігри – шаради, ребуси , кросворди. Рухливі ігри на свіжому повітрі .Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор .Година милування в природі . Спостереження за розвитком дерев і кущів . Бесіда з учнем .
6.05 Відверта розмова «Землю прикрашає сонце,а людину – праця». Рухливі ігри на свіжому повітрі. Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
7.05 Вікторина « Чи знаєш ти казки ?» Прививати учням любов до казки . Рухливі ігри на свіжому повітрі. Естафети з м’ячем . Змагання у спритності . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
8.05 09.05 – День Перемоги - привітання , покладання квітів до могили Невідомому солдату .Бесіда « Хай завжди буде сонце ». Ігри на свіжому повітрі . Гра у футбол (хлопчики ). Бесіда з поведінки під час ігор. . Бесіда з учнем .
10.05 Майстерня Саморобкіна. Виготовлення іграшок – сувенірів . Розвивати в учнів естетичний смак . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Весела естафета з предметами .Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
13.05 12.05 – День Матері – привітання матерям . (друга неділя травня ) Рухливі ігри на свіжому повітрі . Спортивні змагання з м’ячем .Бесіда з поведінки під час ігор . Бесіда з учнем .
14.05 Бесіда « Їжа – джерело тепла , енергії, росту і здоров’я ».Вчити розуміти важливість вживання їжі . Рухливі ігри на свіжому повітрі за інтересами дітей .Бесіда з поведінки під час ігор . Бесіда з учнем .
15.05 Трудовий десант « Чистота - запорука здоров’я ». Прививати бажання працювати . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
16.05 Бесіда « У пташиному царстві ». Розповіді учнів про пташок . Вчити учнів визначати своє ставлення до пташок. Виховувати в собі бережливе ставлення пернатих друзів. Рухливі ігри на свіжому повітрі . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Екскурсія на шкільне подвір’я. Спостереження за змінами в природі, посильна допомога щодо благоустрою подвір’ я . Бесіда з учнем .
17.05 Хвилина для роздумів «Ти – вихована дитина ?». Прививати бажання бути кращим. Рухливі ігри на свіжому повітрі . Передавання м’ячів двома руками над головами . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
20.05 Екологічне асорті . Розвиток в учнів бажання берегти природу та навколишнє середовище . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Естафета з м’ячем . Змагання у спритності . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
21.05 Бесіда «Правила поведінки на водоймах» Рухливі ігри на свіжому повітрі. Естафети зі скакалкою та м’ячем . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
22.05 Відвідування районної бібліотеки. Прививати учням любов до читання книг . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Естафети зі скакалкою та м’ячем . Бесіда з учнем .
23.05 Відверта розмова « Добре там жити , де вміють дружити ». Вчити учнів дружити. Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
24 .05 24.05 – День слов’янської культури і писемності . Конкурс на кращий вірш на вільну тему Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
27 .05 Бесіда « Правила користування кухонними , електричними та газовими приладами . Типові причини опіків , порізів та інших поранень на кухні ». Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
28 .05 Майстерня Саморобкіна . Виготовлення іграшок–сувенірів . Розвивати в учнів естетичний смак . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Естафети зі скакалкою та м’ячем . Бесіда з учнем .
29.05 Бесіда «Правила поведінки на водоймах» Рухливі ігри на свіжому повітрі.Естафети зі скакалкою та м’ячем .Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
30.05 Бесіда «Правила поведінки канікулах» . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
31.05 Свято останнього дзвоника . Інструктаж із правил поведінки під час літніх канікул. Рухливі ігри на свіжому повітрі . Естафети зі скакалкою та м’ячем . Бесіда з учнем .


НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ

ПЛАН РОБОТИ

на І півріччя 2018-2019 н.р.

вихователя групи продовженого дня

Терпіннівської загальноосвітньої школи

І-ІІІ ступенів

Косарєвої І.І.

2018

Основні напрямки виховної роботи в ГПД

1. Підтримувати активність школярів засобами діяльнісного підходу в навчанні та вихованні.

2. Проводити виховні заходи, що сприяють забезпеченню реалізації особистісно орієнтованого навчання та виховання.

3. Працювати над згуртуванням дитячого колективу, виробленням навичок культурної поведінки і дотриманням правил для учнів.

4. Формувати в учнів риси товариськості, взаємодопомоги, порядності і доброти.

5. Формувати особистісні риси громадянина України, наслідувати духовні цінності українського народу.

6. Виховувати дітей на основі народної моралі та милосердя, розвивати кращі риси людського характеру, навчальні навички.

7. Виховувати в учнів любов до рідного краю, до України, повагу до державних символів та народних традицій.

8. Вчити дитину спостерігати і розповідати:

 Вдосконалювати процеси мислення, уявлення, увагу, пам’ять, сприйняття;

 Поповнювати запас знань;

 Розвивати зв’язне мовлення.

9. Впроваджувати міжпредметні зв’язки на основі дидактичних розвиваючих ігор.

10. Підтримувати тісний контакт з батьками учнів для спільного та правильного виховання дітей.

11. Систематично проводити індивідуальну роботу з учнями.

12. Впроваджувати інтерактивні та інформаційні технології.

ОРІЄНТОВНИЙ ПОРЯДОК САМОПІДГОТОВКИ

• діти читають по щоденнику, що задано, знаходять завдання. Якщо завдання виконується не в робочому зошиті, записують у зошиті дату, слова "Домашня робота", вид роботи (вправа, задача, рівняння);

• читають завдання самостійно;

• вихователь називає орієнтовний час виконання завдання;

• самостійне виконання завдання учнями;

• самоконтроль за алгоритмом виконання: учень ставить "+", якщо завдання виконано;

• перевірка виконання завдання з сусідом (взаємоперевірка). Якщо виникла розбіжність, то у дітей є право звернутися до вчителя;

• перерва на відпочинок.

Після виконання всього домашнього завдання учні складають зошити у портфелі. Якщо учень не встигає виконати домашнє завдання, то про це записується в щоденнику для батьків, щоб вони проконтролювали закінчення роботи.

РЕЖИМ РОБОТИ ГПД

Терпіннівської ЗШ І-ІІІ ступенів

на 2018-2019 н.р.

Зміст занять Час
1 Прихід до школи.Підготовка матеріалів до виховних годин. 12.00-12.10.
2 Взаємозв язок з класоводами .Прийом та організація дітей. 12.10.-12.15.
3 Прогулянка,рухливі ігри,спортивна година. 12.15.-13.15.
4 Повернення з прогулянки ,бесіда,виховна година. 13.15-13.45.
5 Самопідготовка. 13.45-14.45.
6 Відхід дітей додому. 14.45-15.00.

Календарний план навчально-виховної роботи ГПД

на І семестр

Вересень
№ з/п Дата проведення Зміствиховного заходу Зміст фізкультурно-оздоровчої години
1 Правила культурної поведінки учнів: на уроці, на перерві, на вулиці Прогулянка – екскурсія територією школи: стадіон, пришкільна ділянка, ігровий майданчик. Бесіда «Техніка безпеки на шкільному подвір’ї»
2 Ознайомлення із режимом ГПД Сюжетно – рольова гра «Розумники й розумниці знають мову вулиці». Ігри на свіжому повітрі.
3 Розподіл доручень Цільова прогулянка «Сезонні зміни у довкіллі». Ігри за бажанням дітей.
4 Правила особистої гігієни Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри «До своїх прапорців», «М’яч і гравець», «Другий зайвий».
5 Міні-бесіда «Як спілкуватися з незнайомцями» Пішохідна прогулянка територією школи «Вересень красне літо проводжає, золоту осінь стрічає». Спостереження за осінніми змінами у природі.
6 Читання улюблених казок Прогулянка на свіжому повітрі. Комплекс загально – розвивальних вправ.
7 Розповідь «Символи моєї Батьківщини» Прогулянка на свіжому повітрі. Спортивні змагання зі скакалками, м’ячем, обручами. Правила безпеки під час рухливих ігор та змагань.
8 Уроки гарної поведінки «По дорозі до школи» Цільова прогулянка «Вересень зустрічаємо – птахів до вирію проводжаємо». Закріплення комплексу загально – розвивальних вправ.
9 Урок здоров’я «Без режиму неможливо існувати, щоб добре себе почувати» Фізкультхвилинки на свіжому повітрі. Рухливі ігри за бажанням дітей.
10 Школа ввічливих наук «Хай оживає істина стара: людина починається з добра» Відкриття шкільної спартакіади «Спорт любити слід – проживеш сто літ». Спортивні змагання між командами.
11 Екологічна стежинка «Ми всі господарі природи, тож бережімо її вроду» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри «Вартові та розбійники», «Совонька».
12 День читача «Чим більше будемо читати - тим більше будемо знати!» День довкілля. Трудовий десант на шкільному подвір’ї.
13 Обмін думками «Хто хлібом кидає, того щастя покидає» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри з м’ячем.
14 Абетка дороги «Дорожнього руху правила єдині, знати їх усі повинні» Екскурсія до природи «Покрова землю листом покрива».
15 Азбука моральних заповідей «Рідна школа – святиня моя, люба і дружна велика сім’я» Сюжетно – рольова гра на свіжому повітрі «Правили дорожні обов’язково знати всім: і дорослим, і малим».
16 Урок здоров’я «Хто день починає з зарядки, у того справи в порядку» Прогулянка на свіжому повітрі. Спостереження за птахами. Пригадування характерних ознак та особливостей птахів.
17 Бесіда з прав дитини «Хочеш людиною справжньою стати, закони людські навчись поважати» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри та спортивні естафети.
18 Обмін думками «Рідна земля і в жмені мила» Прогулянка на свіжому повітрі. Комплекс вправ на зміцнення мускулатури спини.
19 Стежка здоров’я «Про чистоту хто всюди дбає, завжди здоров’я гарне має» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри «Третій зайвий», «М’яч і гравець».
20 Конкурс малюнків «Чарівниця - осінь завітала, листячко розфарбувала» День довкілля. Трудовий десант на шкільному подвір’ї.
ЖОВТЕНЬ
№ з/п Дата проведення Зміст виховного заходу Зміст фізкультурно-оздоровчої години
1 Урок здоров’я «Лимон, цибуля та часник – і вірус грипу швидко зник» Прогулянка на свіжому повітрі. Повторення комплексу загально-розвивальних вправ.
2 Народні та державні символи «Найкраща в світі моя Україна, її обереги – верба і калина» Прогулянка на свіжому повітрі. Спостереження за сезонними змінами у природі та погоді.
3 Дорожня абетка «Із зеброю треба завжди дружити, без знаків дорожніх не можна жити!» Сюжетно – рольова гра на шкільному подвір’ї «Друзі Світлофора та зебри»
4 Відверта розмова «Із друзями разом весело жити, в школі вчимося міцно дружити» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри в футбол, бадмінтон.
5 Бібліотечний урок «Скільки книг у бібліотеці та книгарні: книги різні, дуже гарні» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри «Заборонений рух», «Білі ведмеді», «Карасі і щуки».
6 Абетка закону «Часу ми не гаємо, права дитини вивчаємо» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри «Горішки», «Мисливці та звірі»
7 Екологічний вісник «До природи не неси шкоди» День довкілля. Трудовий десант на шкільному подвір’ї.
8 Читання улюблених казок Прогулянка на свіжому повітрі. Ігри за вибором дітей.
9 Конкурс віршів про осінь «Без пензлика, без олівця розфарбувала деревця» Пішохідна прогулянка шкільним подвір’ям. Спостереження за осінніми прикметами у природі та погоді.
10 Бібліотечний урок «Знання – сонце, книга - віконце» Прогулянка на свіжому повітрі. Спортивні естафети зі скакалкою, обручем та м’ячем.
11 Диспут «Зробив діло – гуляй сміло» Прогулянка на свіжому повітрі. Колективні ігри «Розривні ланцюги», «Хто підходив».
12 Екскурсія до природи «Тихо осінь ходить гаєм, всі дерева роздягає» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри за бажанням дітей.
13 Урок здоров’я «Хто спортом займається, той сили набирається» День довкілля. Трудовий десант на шкільному подвір’ї.
14 Свято осені «Гарне та барвисте осені намисто» Прогулянка на свіжому повітрі. Правила безпеки при проведенні рухливих ігор.
15 Подорож до Країни дорожніх знаків. Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри «Земля, вода, вогонь, повітря», «Горидуб», «Подоляночка».
16 Бібліотечний урок «Читання – світу нашого пізнання». Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри за бажанням дітей.
17 Урок безпеки «Хай дитина знає кожна – жартувати з вогнем не можна » Прогулянка на свіжому повітрі. Ознайомлення дітей з новим комплексом загально-розвивальних вправ.
18 Відверта розмова «Добре там жити, де вміють дружити» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри «Козаки - розбійники», Мисливці та звірі», «День і ніч».
19. Урок здоров’я «Хто дружити з вітамінами буде – всі хвороби позабуде» Прогулянка на свіжому повітрі. Спостереження за природними змінами восени.
ЛИСТОПАД
№ з/п Дата проведення Зміст виховного заходу Зміст фізкультурно-оздоровчої години
1 Вікторина з народних прикмет «Листопад зимі ворота відчиняє, уриває дні, а ночі накликає» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри за вибором дітей.
2 Бібліотечний урок «Як краплин у Дніпрі, як зірок угорі – стільки книг на землі» Прогулянка на свіжому повітрі. Спостереження за змінами у погоді та природі.
3 Школа етикету «Лагідні слова роблять приятелів, а гострі - ворогів» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри «Морозець», «Квачі маршем».
4 Урок здоров’я «Листопад зовсім не лютий, а спитає, чи вдягнений, чи взутий» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри та командні естафети.
5 Дорожня абетка «Щоб себе в безпеці почувати – світлофор потрібно поважати» Прогулянка на свіжому повітрі. Сюжетно – рольова гра з правил дорожнього руху.
6 Відверта розмова «Аби руки і охота, буде зроблена робота» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри «Білі ведмеді», «Білочка та горішки»
7 Поради лікаря Айболить «Щоб здорові мати зуби, треба чистити їх, любий» Прогулянка на свіжому повітрі. Фізкультхвилинки на вулиці.
8 Державні та народні символи «Рушник – це дому давній оберіг, споконвіків родину він беріг» Прогулянка на свіжому повітрі. Бесіда про значення свіжого повітря та фізкультури для здоров’я дітей.
9 Бібліотечний урок «Письменники рідного краю дарують нам творів розмаї» Прогулянка на свіжому повітрі. Комплекс загально – розвиваючих вправ. Ігри за вибором дітей.
10 Урок безпеки «Будьте з вогнем обережні, вивчіть правила протипожежні» Прогулянка на свіжому повітрі. Спостереження за змінами у природі та погоді.
11 Екологічна стежина «Природа рідна – наша втіха, тож, хай вона не знає лиха» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри «Мишоловка», «Мисливці та звірі»
12 Урок здоров’я «В фруктах, ягодах, дитино, є корисні вітаміни» Прогулянка на свіжому повітрі. Правила безпеки під час рухливих ігор на спортивному майданчику. Ігри за вибором дітей.
13 Державні та народні символи «Прапор нашої країни має колір жовто-синій» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри «Курчата», «Снайпер», «Влуч у кільце».
14 Диспут «Коли тобі сутужно, прийде на поміч дружба» Прогулянка на свіжому повітрі. Спортивні змазання між хлопцями та дівчатами.
15 Конкурс народних прикмет «То сніг, то завірюха, бо вже зима коло вуха» Цільова прогулянка «Сезонні зміни у довкіллі».
16 Відверта розмова «У товаристві лад – усяк тому рад» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри «Вартові та розбійники», «Космонавти», «Вовк у канаві».
17 Школа ввічливості «Друга з будь-якого краю за народним звичаєм стрічаю» Прогулянка на свіжому повітрі. Спостереження за природними змінами у кінці осені.
18 Свято «Козацькому роду нема переводу» Прогулянка на свіжому повітрі. Козацькі розваги на спортивному майданчику.
19 Урок здоров’я «Здоров’я в порядку – дякуй зарядці» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри на спортивному майданчику.
20. Народні та державні символи «Лелека – символ щастя і родини, любові до своєї Батьківщини» Прогулянка на свіжому повітрі. Правила безпеки під час ігор на дитячому майданчику. Рухливі ігри за бажанням дітей.
ГРУДЕНЬ
№ з/п Дата проведення Зміст виховного заходу Зміст фізкультурно-оздоровчої години
1 Конкурс народних прикмет та приказок «Їхав грудень возом, віз мішок морозу» Прогулянка на свіжому повітрі. Спостереження за природними та погодними змінами взимку.
2 Конкурс малюнків «Безмежно з дитинства кохаю красу свого рідного краю» Прогулянка на свіжому повітрі. Бесіда про значення свіжого повітря та фізкультури для здоров’я дитини.
3 Поради лікаря Айболита «Бережіть здоров’я власне, бо життя таке прекрасне» Прогулянка на свіжому повітрі. Зимові розваги: гра у сніжки, ліплення снігової баби.
4 Бібліотечний урок «Казкарі усього світу чудеса дарують дітям» Прогулянка на свіжому повітрі. Бесіда про попередження простудних та інфекційних захворювань.
5 Урок безпеки «Сірники – добро і зло, знає місто і село» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри «Збий шапку», «Снігова фортеця».
6 Права дитини «І дівчатко, і хлоп’я мають право на ім’я» Прогулянка на свіжому повітрі. Правила безпеки під час зимових розваг. Зимові забави.
7 Уроки здоров’я «Цілу армію одужить той, хто з чистотою дружіть» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри «Влучний стрілок», «Сніговий тир», «Штурм фортеці».
8 Екскурсія у природу «Грудень землю грудить, а хату студить» Прогулянка на свіжому повітрі. Веселі зимові розваги.
9 Дорожня абетка «Світлофор потрібен всім: і дорослим, і малим» Пішохідна прогулянка шкільним подвір’ям. Спостереження за природою взимку.
10. Екологічний проект «Природа - наша мати і треба її оберігати». Виготовлення годівниць для птахів. Прогулянка на свіжому повітрі. Розвішування годівниць для птахів, допомога пернатим друзям взимку.
11 Школа ввічливості «Не скупіться на теплі слова, бо без них в житті мало тепла» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри «Снігова фортеця», «Влучний стрілок», «Перестрілка».
12 Урок здоров’я «Мило та вода – для хвороби біда» Прогулянка на свіжому повітрі. Зимові розваги: гра в сніжки, ліплення снігової баби. Допомога птахам взимку.
13 Конкурс віршів «Відчиняйте двері, йде Миколай, він благословить весь рідний край» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри «Захист снігової фортеці», «Збий шапку».
14 Святковий ранок «Святий Миколай, до чемних діток завітай» Прогулянка на свіжому повітрі. Повторення комплексу загально-розвивальних вправ.
15 Конкурс малюнків «Ой весела в нас зима, веселішої нема» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри за бажанням дітей.
16 Правила безпеки «Хай знає добре донька й син – пожежний номер 101» Прогулянка на свіжому повітрі. Турбота про пернатих друзів взимку.
17. Конкурс малюнків «Дід Мороз на свято йде і Снігуроньку веде» Прогулянка на свіжому повітрі. Попередження простудних та інфекційних захворювань. Рухливі ігри за вибором дітей
18. Диспут «Вірний друг краще сотні слуг» Прогулянка на свіжому повітрі. Ігри в сніжки, ліплення снігової фортеці.
19. Майстерня Дідуся Мороза «Ми з Дідом Морозом прикраси зробили, новорічну ялинку причепурили» Прогулянка на свіжому повітрі. Рухливі ігри та зимові забави. Бесіда перед канікулами про охорону життя і здоров’я дитини.


НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ

ПЛАН РОБОТИ

на ІІ півріччя 2018-2019н.р.

вихователя групи продовженого дня

Терпіннівської загальноосвітньої школи

І-ІІІ ступенів

Косарєвої І.І.

2019

Основні напрямки виховної роботи в ГПД

1. Підтримувати активність школярів засобами діяльнісного підходу в навчанні та вихованні.

2. Проводити виховні заходи, що сприяють забезпеченню реалізації особистісноорієнтованого навчання та виховання.

3. Працювати над згуртуванням дитячого колективу, виробленням навичок культурної поведінки і дотриманням правил для учнів.

4. Формувати в учнів риси товариськості, взаємодопомоги, порядності і доброти.

5. Формувати особистісні риси громадянинаУкраїни, наслідувати духовні цінності українського народу.

6. Виховувати дітей на основі народної моралі та милосердя, розвивати кращі риси людського характеру, навчальні навички.

7. Виховувати в учнівлюбов до рідного краю, до України, повагу до державних символів та народних традицій.

8. Вчити дитину спостерігати і розповідати:

§ Вдосконалювати процеси мислення, уявлення, увагу, пам’ять, сприйняття;

§ Поповнювати запас знань;

§ Розвиватизв’язнемовлення.

9. Впроваджувати міжпредметні зв’язки на основі дидактичних розвиваючих ігор.

10. Підтримувати тісний контакт з батьками учнів для спільного та правильного вихованнядітей.

11. Систематично проводити індивідуальну роботу з учнями.

12. Впроваджувати інтерактивні та інформаційні технології.

ОРІЄНТОВНИЙ ПОРЯДОК САМОПІДГОТОВКИ

· Діти читають по щоденнику, що задано, знаходять завдання. Якщо завдання виконується не в робочому зошиті, записують у зошиті дату, слова "Домашня робота", вид роботи (вправа, задача, рівняння);

· Читають завдання самостійно;

· Вихователь називає орієнтовний час виконання завдання;

· Самостійне виконання завдання учнями;

· самоконтроль за алгоритмом виконання: учень ставить "+", якщо завдання виконано;

· перевірка виконання завдання з сусідом (взаємоперевірка). Якщо виникла розбіжність, то у дітей є право звернутися до вчителя;

· перерва на відпочинок.

Після виконання всього домашнього завдання учні складають зошити у портфелі. Якщо учень не виконав, то про це записується в щоденнику для батьків, щоб вони проконтролювали закінчення роботи.

РЕЖИМ РОБОТИ ГПД

Терпіннівської ЗШ І-ІІІ ступенів

на 2018-2019 н.р.

Зміст занять Час
1 Прихід до школи.Підготовка матеріалів до виховних годин. 12.00-12.10.
2 Взаємозвязок з класоводами .Прийом та організація дітей. 12.10.-12.15.
3 Прогулянка,рухливі ігри,спортивна година. 12.15.-13.15.
4 Повернення з прогулянки ,бесіда,виховна година. 13.15-13.45.
5 Самопідготовка. 13.45-14.45.
6 Відхід дітей додому. 14.45-15.00.
Дата Виховні заходи Зміст спортивних ігор,прогулянки,екскурсії Примітки
Розповідь вихователя про народні звичаї та обряди свят : Різдво Христове(7.01) .Святого Василя Великого ( 14.01), та Водохреща ( 19.01 Рухливі ігри на свіжому повітрі . Гра «Клас , струнко!» Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Бесіда – практикум « На відпочинку. Як підготуватись до безпечного відпочинку взимку . Вибір одягу ». Рухливі ігри на свіжому повітрі . Ігри за інтересами дітей . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Конкурс та виставка малюнків «Зимові свята » Рухливі ігри на свіжому повітрі . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Мандрівка країною Загадки : відгадування та складання загадок . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Заняття з морального орієнтування:«Вихований хлопчик,чемна дівчинка:які вони ?» Рухливі ігри на свіжому повітрі . Ігри за вибором учнів.Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Спостереження за життям птахів , допомога пернатим. Бесіда з учнем .
Усний журнал « Наш Закон – наша сила». Рухливі ігри на свіжому повітрі за вибором учнів . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Бесіда« Твій ранець . Про що розповів портфель?». Рухливі ігри на свіжому повітрі . Спортивні змагання. Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Зустріч з медсестрою « Як запобігти обмороженню ». Засоби перестороги травмування , потрапляння у воду в холодну пору року .Ознаки переохолодження,обмороження.Правила допомоги та самодопомоги під час виникнення зазначених ситуацій. Рухливі ігри на свіжому повітрі . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Гра «Еврика ». Розвиток в учнів інтелекту , бажання знати більше. Рухливі ігри на свіжому повітрі . За сприятливих погодних умов катання на санчатах . Змагання у спритності . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
22.01 – День Соборності України: -конкурс на краще виконання віршів про Україну ; -виставка книг,малюнків; -екскурсія до бібліотеки . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Екологічне асорті . Розвиток в учнів бажання берегти природу та навколишнє середовище . Рухливі ігри на свіжому повітрі за вибором учнів . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор .Година спостережень за життям природи . Допомога братам нашим меншим – птахам. Бесіда з учнем .
Заняття з морального орієнтування : «Який (яка) я? Як повірити у свої сили » Рухливі ігри на свіжому повітрі за вибором учнів . За сприятливих умов катання на санчатах , гра у сніжки « Влучи в ціль.»Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
25.01–Тетянин день – привітання Тетян . Заняття з морального орієнтування : «Доброта – одне з головних достоїнств людини ». Рухливі ігри на свіжому повітрі. За сприятливих умов катання на санчатах, гра у сніжки. Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Бесіда про запобігання простудним захворюванням .Конкурс на кращий комплекс ранкової зарядки . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Спортивні змагання . Ліплення снігової фортеці . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
29.01 – День Пам’яті героїв Крут - розповідь вихователя . Рухливі ігри на свіжому повітрі .Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Турнір кмітливих . Розвиток в учнів кмітливості , бажання більше читати . Рухливі ігри на свіжому повітрі.Катання на санчатах .Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Анкетування учнів про естетичне сприймання . Розвивати в учнів естетичний смак. Рухливі ігри на свіжомуповітрі .Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Виховна година чистоти . Станція « Мийдодір ». Виховувати в учнів охайність . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Тренінг « Правила поведінки під час масових заходів , спортивних змагань . Поведінка під час виникнення паніки . Шляхи екстреної евакуації при виникненні надзвичайної ситуації». Рухливі ігри на свіжому повітрі . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Обговорення ситуації на тему «Наодинці вдома ».Небажаність запрошення додому незнайомих та малознайомих людей без повідомлення батьків . Рухливі ігри на свіжому повітрі . За сприятливих умов катання на санчатах, гра у сніжки. Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Бесіда – гра «Ким бути ?». Розвивати в учнів професійну орієнтацію . Рухливі ігри на свіжому повітрі за вибором учнів . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор. Бесіда з учнем .
Заняття з морального орієнтування : «Мій настрій ». Вчити учнів самостійно змінювати настрій на позитивний . Ігри на свіжому повітрі . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Бесіда – практикум « Руки – основний носій збудників хвороб».Привчати учнів слідкувати за чистотою рук . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
10.02 – День пам’яті О.С.Пушкіна .Конкурс знавців казок О.С.Пушкіна . Рухливі ігри на свіжому повітрі за вибором учнів . За сприятливих умов катання на санчатах, гра у сніжки. Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Рейд – огляд «Книжка – твій добрий друг ! ». Прививати учням бажання любити читати книги . Рухливі ігри на свіжому повітрі за вибором учнів . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Заняття з морального орієнтування : Вчити учнів умінню оцінювати свої вчинки та вчинки однокласників . Рухливі ігри на свіжому повітрі за вибором учнів . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Бесіда « Знай свої права , дитино!» Продовжити знайомство учнів з їх правами та вчити користуватися ними . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
15.02– Стрітення Господнє .Розповідь вихователя про традиції , обряди , свята та їх історію . Рухливі ігри на свіжому повітрі за вибором учнів . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Відвідування бібліотеки . Рухливі ігри на свіжому повітрі за вибором учнів . Прогулянка на свіжому повітрі. Спостереження за змінами в природі . Підгодовування птахів. Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Тренінг « Поведінка під час намагання потрапити ( потрапляння ) крадіїв у квартиру ». Рухливі ігри на свіжому повітрі. Гра «Перестрілка». Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Заняття з морального орієнтування : «Образа і образливість ». Рухливі ігри на свіжому повітрі за вибором учнів . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
21.02 – Міжнародний день рідної мови . Конкурс на кращий твір або свій вірш про школу . Рухливі ігри на свіжому повітрі за вибором учнів . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Година громадянської освіти . Вимоги до товаришування , спільної гри , праці , навчання в групах , у класі . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Майстерня Саморобкіна .« Аплікація з кружечків та їх частин ».Розвиток естетичного смаку учнів . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Гра « Снайпери ». Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Заняття з морального орієнтування : «Як поводитись в конфліктній ситуації ». Вчити учнів поважати один одного. Рухливі ігри на свіжому повітрі за вибором учнів . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор Екскурсія на шкільне подвір’я. Спостереження за змінами в природі . Підгодовування птахів. Бесіда з учнем .
27.02 – Рівноапостольного Кирила, творця азбуки . Екскурсія до бібліотеки . Рухливі ігри на свіжому повітрі .Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор .Година спілкування з природою . Які зміни відбулися в живій і неживій природі ? Бесіда з учнем .
Бесіда про безпечне корсування газом вогнем. Рухливі ігри на свіжому повітрі .Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Конкурс читців , знавців віршів великого Кобзаря . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Бесіда « Правила користування кухонними , електричними та газовими приладами .Типові причини опіків , порізів та інших поранень на кухні ». Рухливі ігри на свіжому повітрі . Спортивні змагання з м’ячем . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Конкурс малюнків до свята Кобзаря . Прививати любов до творів Т.Г.Шевченка . Рухливі ігри на свіжому повітрі за інтересами дітей . Веселі естафети . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Мандрівка в казкову країну шкільних речей . Виховувати шанобливе ставлення до шкільних речей . Рухливі ігри на свіжому повітрі. Гра « Мисливці і качки ». Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Практичне заняття « Вчимося гратися ». Дидактична гра : вимоги до гри , правила для учнів у процесі гри . Рухливі ігри на свіжому повітрі .Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор .Прогулянка на свіжому повітрі . Спостереження за життям птахів . Бесіда з учнем .
08.03 – Міжнародний жіночий день – привітання рідних , вчителів , знайомих . Рухливі ігри на свіжому повітрі за інтересами дітей . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Заняття з морального орієнтування : «Вмій протистояти шкідливому впливові ». Рухливі ігри на свіжому повітрі .Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Вікторина « 30 запитань про державу ». Виховувати в учнів повагу до держави , розвивати в учнів бажання більше знати про Україну . Рухливі ігри на свіжому повітрі .Передавання м’ячів двома руками над головами . Весела естафета з предметами . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Заняття з морального орієнтування : «Правила мого життя ». Рухливі ігри на свіжому повітрі за інтересами учнів . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Екскурсія в природу « Птахи прилетіли , на крилах весну принесли ». Бесіда з учнем .
Вікторина « Твої рятувальники : рятувальна служба , пожежна охорона , швидка медична допомога , міліція , аварійна служба газу . Як повідомити про аварію ». Рухливі ігри на свіжому повітрі .Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Заняття з морального орієнтування : «Культура поведінки в громадських місцях ». Вчити учнів культурно поводити себе в громадських місцях . Рухливі ігри на свіжому повітрі .Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Практичне заняття « Вчимося гратися ». Ігри зі словами ,ігри – загадки . Рухливі ігри на свіжому повітрі за вибором учнів . Бесіда з техніки безпеки під час ігор . Бесіда з учнем .
Бесіда « Перехід дороги з речами , домашніми тваринами . Рух у місцях , де ремонтують дорогу ». Вчити учнів бути уважними на дорогах . Рухливі ігри на свіжому повітрі .Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
22.03 – Всесвітній день води .Бесіда «Чи вмієш ти берегти воду ?».Виховувати бережливе ставлення до води . Рухливі ігри на свіжому повітрі .Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
23.03 – День птахів . Конкурс малюнків « Пташки – наші друзі ». Виховувати бережливе ставлення до птахів . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Веселі естафети з предметами .Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
01.04 – День гумору . Година розваг . «Сміємося , жартуємо ». Рухливі ігри на свіжому повітрі . Гра « Квачі маршем ».Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Відверта розмова «Добре там жити , де вміють дружити » . Вчити учнів дружити . Рухливі ігри на свіжому повітрі за вибором учнів . Бесіда з техніки безпеки під час ігор . Бесіда з учнем .
Обговорення ситуацій на тему «Пішохід і автомобіль ». Автомобіль – джерело небезпеки . Попереджувальні сигнали на автомобілях . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Спортивні змагання . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Заняття з морального орієнтування : «Культура поведінки в громадському транспорті . Обов’язки пасажира.» Вчити учнів бути культурними пасажирами . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Весела естафета з предметами . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
07.04 – Всесвітній день здоров’я Усний журнал « Здоров’я – усьому голова ». Привчати учнів слідкувати за своїм здоров’ям. 08.04– Світле Воскресіння Господнє , Великдень Розучування обрядів , пісень до Свята Великодня . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Гра « День і ніч ». Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Заняття з морального орієнтування «Вияви характеру ». Вчити учнів стримувати свою поведінку . Рухливі ігри на свіжому повітрі .Гра « Заєць біля лігва ».Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Екологічне заняття « Зелена аптека». Ознайомити учнів з деякими лікарськими рослинами . Рухливі ігри на свіжому повітрі .Бесіда з техніки безпеки під час ігор .Прогулянка на свіжому повітрі . Спостереження за життям квітів і комах . Бесіда з учнем .
12.04 – День авіації і космонавтики.Розповідь вихователя з метою розвивати в учнів бажання більше знати про професію льотчика і космонавта. Рухливі ігри на свіжому повітрі .Гра «Клас, струнко ! »Бесіда з техніки безпеки під час ігор . Бесіда з учнем .
Бесіда « Гальмовій шлях транспортного засобу . Залежність довжини гальмового шляху від виду та стану дорожнього покриття». Рухливі ігри на свіжому повітрі . Спортивні змагання з м’ячем . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Відверта розмова « Бережи свої та шкільні речі ».Виховувати бережливе ставлення до речей . Рухливі ігри на свіжому повітрі за інтересами дітей . Бесіда з техніки безпеки під час ігор Бесіда з учнем .
17.04 – День довкілля . Виховувати в учнів бажання тримати в порядку шкільне подвір’я, територію біля свого будинку , навколишнє середовище . Рухливі ігри на свіжому повітрі.Гра«Мислівці і качки ».Бесіда з поведінки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Мандрівка країною загадок .Розвивати в учнів кмітливість . Рухливі ігри на свіжому повітрі.Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Сторінка ввічливості « Я зичу вам доброго дня ». Виховувати вміння бачити в людях тільки добре . Рухливі ігри на свіжому повітрі .Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
22.04 – День Землі . Виховувати в учнів бажання тримати в порядку шкільне подвір’я, територію біля свого будинку,навколишнє середовище . Рухливі ігри на свіжому повітрі .Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор .Екскурсія в природу . Спостереження за працею людей на подвір’ях. Бесіда з учнем .
23.04 – Всесвітній день книги . Відвідування шкільної бібліотеки , допомога бібліотекарю в ремонті книг . Рухливі ігри на свіжому повітрі за інтересами дітей . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
24.04-день пам яті загиблих у Чорнобилі . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Спортивні змагання . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Година з правил спілкування «Дітям про бережливе ставлення до хвилини».Вчити учнів цінувати час . Рухливі ігри на свіжомуповітрі.«Передавання м’ячів двома руками над головами ». Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
26.04 - Реквієм « По кому дзвонять Чорнобильські дзвони?» -хвилина пам’яті . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Весела естафета з предметами .Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Турнір кмітливих . Розвиток в учнів кмітливості , бажання більше читати. Рухливі ігри на свіжому повітрі .Естафета з м’ячем . Змагання у спритності .Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Заняття « Вчимося гратися ».Ігри – шаради, ребуси , кросворди. Рухливі ігри на свіжому повітрі .Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор .Година милування в природі . Спостереження за розвитком дерев і кущів . Бесіда з учнем .
Відверта розмова «Землю прикрашає сонце,а людину – праця». Рухливі ігри на свіжому повітрі.Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Вікторина « Чи знаєш ти казки ?» Прививати учням любов до казки . Рухливі ігри на свіжому повітрі.Естафети з м’ячем . Змагання у спритності . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
МайстерняСаморобкіна.Виготовлення іграшок – сувенірів .Розвивати в учнів естетичний смак . Ігри на свіжому повітрі . Гра у футбол (хлопчики ).Бесіда з поведінки під час ігор. . Бесіда з учнем .
09.05 – День Перемоги - привітання , покладання квітів до могили Невідомому солдату .Бесіда « Хай завжди буде сонце ». Рухливі ігри на свіжому повітрі . Весела естафета з предметами .Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Бесіда « Їжа – джерело тепла , енергії, росту і здоров’я ».Вчити розуміти важливість вживання їжі . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Спортивні змагання з м’ячем .Бесіда з поведінки під час ігор . Бесіда з учнем .
12.05 – День Матері – привітання матерям . (друга неділя травня ) Рухливі ігри на свіжому повітрі за інтересами дітей .Бесіда з поведінки під час ігор . Бесіда з учнем .
Трудовий десант « Чистота - запорука здоров’я ».Прививати бажання працювати . Рухливі ігри на свіжомуповітрі . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Бесіда « У пташиному царстві ». Розповіді учнів про пташок . Вчити учнів визначати своє ставлення до пташок.Виховувати в собі бережливе ставлення пернатих друзів. Рухливі ігри на свіжому повітрі . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор .Екскурсія на шкільне подвір’я.Спостереження за змінами в природі, посильна допомога щодо благоустрою подвір’ я. Бесіда з учнем .
Хвилина для роздумів «Ти – вихована дитина ?». Прививати бажання бути кращим. Рухливі ігри на свіжому повітрі . Передавання м’ячів двома руками над головами .Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Екологічне асорті . Розвиток в учнів бажання берегти природу та навколишнє середовище . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Естафета з м’ячем . Змагання у спритності .Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Бесіда «Правила поведінки на водоймах» Рухливі ігри на свіжому повітрі.Естафети зі скакалкою та м’ячем .Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Відвідування районної бібліотеки.Прививати учням любов до читання книг . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Естафети зі скакалкою та м’ячем . Бесіда з учнем .
Відверта розмова « Добре там жити , де вміють дружити ». Вчити учнів дружити. Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Майстерня Саморобкіна.Виготовлення іграшок–сувенірів .Розвивати в учнів естетичний смак . Рухливі ігри на свіжому повітрі . Естафети зі скакалкою та м’ячем . Бесіда з учнем .
24.05 – День слов’янської культури і писемності . Конкурс на кращий вірш на вільну тему . Бесіда з техніки безпеки під час рухливих ігор . Бесіда з учнем .
Свято останнього дзвоника . Інструктаж із правил поведінки під час літніх канікул. Рухливі ігри на свіжому повітрі . Естафети зі скакалкою та м’ячем . Бесіда з учнем .

Лучшие идеи по организации зимнего досуга с детьми

Детские воспоминания и ощущения накрывают с головой, когда выглянув с утра в окно, видишь падающие хлопья снега, запорошенные, почти сказочные деревья и белую-белую «бесконечность».

Сразу хочется одеться потеплее и, захватив толстые варежки и мешок морковок, отправиться в зимнюю сказку. Правда, уже в качестве родителя. Но и самому ненадолго впасть в детство (тем более в преддверии новогодних праздников) – только на пользу.

Главное —выбрать веселую зимнюю игру, чтобы прогулка была в радость и детям, и маме с папой.

Итак, чем заняться зимой с детьми на улице во время прогулки?

Лепим из снега

И это необязательно должен быть снеговик. Хотя стоит заметить, что снеговики бывают разные: иногда на зимней улице встретится такое чудо с морковным носом, что хочется медаль вручить маленькому скульптору. В процессе снежной лепки главное – включить фантазию. И напомнить чаду, что снег – это тот же пластилин, только фигурки получаются более объемные.

Объясните малышу – как скреплять снежные детали водой или веточками, какие формы можно делать из снега, какого размера и насколько это весело. Слепите всей семьей любимого мультипликационного героя ребенка или сказочного персонажа, семью пингвинов или лесных зверей. А можно даже устроить семейный конкурс на лучшую скульптуру.

Пикник посреди зимы

Необычно и интересно. Прогулка в зимний день по заснеженному лесу (парк тоже подойдет) станет еще приятнее, если захватить с собой пакет сладостей и термос с горячим вкусным чаем.

Стол с табуретками можно слепить из снега, и даже для птичек, что остаются зимовать, можно сделать кормушки-чашечки и засыпать их хлебными крошками или кормом для птиц.

Ищем клад

Сложность игры зависит от возраста малышей. Сам клад нужно купить в магазине (игрушка, чупа-чупс, мини-шоколадка и пр.), упаковать в непромокаемую тару и, само собой, зарыть (и запомнить, где зарыли). Оптимальное место для закапывания — двор собственной дачи или лес. Затем рисуем карту сокровищ и отдаем ребенку.

Подсказки можно придумывать, как на развитие эрудиции, так и просто веселые или с пользой для организма – «горячо-холодно», сделай снежного ангела, три шага вправо и один вперед, и пр. Для детишек постарше план поиска можно усложнить до настоящего снежного квеста.

Делаем ледяные украшения

Такое развлечение будет наиболее уместно на даче, где имеется собственная елочка, и никто не помешает творческому процессу. Подкрашиваем воду красками, разливаем в разнокалиберные формочки, добавляем мишуру, еловые веточки, ягоды, шишки и пр.

И не забываем опустить в воду оба конца веревочки, чтобы «на выходе» получилась петелька, на которой висит ледяная игрушка. Этими игрушками и наряжаем свою или лесную елочку.

Художник по снегу

Нам понадобится вода и несколько цветов пищевого красителя. Разводим заранее, берем с собой ведерки на улицу. Краски можно разбрызгать на снегу и после слепить из него (уже цветного) что-нибудь красочное и оригинальное. Либо обрызгать уже готовые фигурки. Или просто нарисовать картину прямо на снегу

Серия разноцветных снеговичков или снежное «панно» (с помощью пульверизатора) будут замечательно смотреться в вашем зимнем саду и даже на детской площадке. Заодно покажите малышу, как можно смешивать краски. Например, из красного и желтого выйдет оранжевый, из синего с желтым – зеленый, а из зеленого с красным – коричневый.

Ледяная мозаика

Принцип тот же – замораживаем в широкой неглубокой посуде подкрашенную воду и после создаем из нее мозаику на улице. Проще всего использовать пластиковые тарелки – стоят недорого, и выбросить потом не жалко.

Зимний тир

Игра в снежки – это всегда весело и динамично, но риск травмы никто не отменял. Те родители, которым совершенно не хочется замазывать «фонари» под глазами детей, могут направить снежно-пулеметную очередь в правильное русло. Вешаем на дереве большого формата доску с обозначенными очками и – вперед!

Кто наберет больше всех – получает приз за меткость (допустим, шоколадку, которую еще нужно найти по карте сокровищ).

Зимняя крепость

С этой забавой знакомы многие. Сегодняшние мамы и папы когда-то самозабвенно сооружали на площадках и в парках такие крепости, вооружаясь картонными щитами, отстреливаясь от «врагов» и пища от удовольствия. Крепость может иметь даже тоннели и балконы – не без помощи взрослых, конечно. А после «перемирия» и взаимо-обстрела можно устроить на крепостном балконе чаепитие, захватив стаканчики и термос с чаем из дома заранее.

Наиболее крепкой ваша крепость будет, если сооружать ее из больших шаров и скреплять, спрессовывая, с помощью воды. Что касается лабиринтов и тоннелей – их лучше рыть в снегу (утрамбовывая изнутри) после того, как толщина сугробов достигнет более 50 см. Для малышей хватит и 15 см: полазать внутри, конечно, не удастся (рановато и опасно), а вот мячик покатать – запросто.

Снежная хижина

Сухой снег для такого занятия не подойдет. Только мокрый, который отлично лепится и имеется в большом количестве. Смысл игры – построить домик, в который можно будет заползти.

Снаружи его стены можно расписать той же подкрашенной водой или даже изобрести свой семейный герб. Рядом можно построить хижину поменьше – для игрушки, например.

Детская зимняя олимпиада

Покупаем шоколадные медали, распечатываем на принтере грамоты, привлекаем к соревнованиям детей от 5 лет и делим их на команды. Соревнования зависят от детских возможностей и вашей фантазии. Например, расчистить лопатой дорожку от «вот этого дерева» и «кто дальше» за определенный промежуток времени, метаем снежки в цель, устраиваем бег с препятствиями, строим снеговиков на скорость и пр.

Только помните – для проигравших тоже должны быть призы! Пусть шоколадные медали для победителей будут в золотой обертке (1 место), для проигравшей – в серебряной. Никому особо не обидно, и победители отмечены.

А еще вы можете слепить с детьми настоящий снежный фонарь, поместив внутрь конуса из снежных шаров светодиодную лампу.

Или сделать ледяные шары, надув их через соломинку из подкрашенной воды прямо на улице (температура – не выше минус 7 градусов).

А можно устроить гонки на санках (в роли штурмана – ребенок, в роли пассажира – игрушка), или познакомить ребенка с варежкой-потеряшкой, сделав ей лицо с помощью ниток и пуговиц.

И это, конечно, далеко не все развлечения посреди зимы. Просто вспомните, что вы тоже были ребенком, а дальше фантазия сделает свое дело.

С наступающим Новым годом!


Про функціонування ГПД у загальноосвітніх навчальних закладах

Про використання Інструктивно-методичних матеріалів з питань створення безпечних умов організації навчально-виховного процесу в групі продовженого дня загальноосвітнього навчального закладу

/Files/images/gpd/book_1107_5c044fedf7e88fa2969f8459e8a105d0.jpg

/Files/images/gpd/Lenovo_A1000_IMG_20180921_123441.jpg

Поки на вулиці стоять теплі осінні дні ми можемо бігати, стрибати і скакати в улюбленому парку.

Виконання домашнього завдання ніхто не відміняв.Учні групи продовженого дня вирішують улюблену математику

/Files/images/gpd/1538644468971.jpg

/Files/images/gpd/Копия Lenovo_A1000_IMG_20181004_121416.jpg

Учні ГПД вирішили привітати коханих вчителів з Днем вчителя.Робимо вітальну листівку своїми руками !!!

/Files/images/gpd/1538647115671.jpg

/Files/images/gpd/1538647142722.jpg

Вивчаємо сезонні зміни у природі!

/Files/images/gpd/1539081802833.jpg

/Files/images/gpd/1539341666112.jpg

/Files/images/gpd/1539341675143.jpg

/Files/images/gpd/Фото 017.jpg

Ось настала золота осінь. Найкрасивіша і мальовнича пора року. Осінь любить жовті, червоні, помаранчеві фарби, а як любить вона обсипати все золотом. Прийдеш в парк, і не можеш відвести очей, все в золоті. На деревах замість листочків висять золоті монетки, і, здається, що від одного подиху вітерця вони почнуть відразу дзвеніти.

/Files/images/gpd/фото 110.jpg

/Files/images/gpd/фото 120.jpg

/Files/images/gpd/фото 137.jpg

Майстри на всі руки !!!

/Files/images/gpd/фото 172.jpg

/Files/images/gpd/фото 175.jpg

Відпочиваємо.

/Files/images/gpd/фото 196.jpg

/Files/images/gpd/фото 199.jpg

Ми дуже любимо грати. І улюблена гра-футбол.Грают навіть дівчата.

/Files/images/gpd/фото 177.jpg

/Files/images/gpd/фото 183.jpg


План роботи ГПД на І семестр

План роботи ГПД на ІІ семестр


Відбулися заходи.

Спотереження за сезонними змінами у природі…

Осіння пора! Як заворожує вона своєю красою. Але найбільш чаруючим і гарним постає перед нами осінній парк.

Чудово,неначе в казці! Все навколо виблискує під яскравими промінчиками лагідного сонечка. Вже не почуєш веселих пісень дзвінкоголосих пташок. З дерев повільно опадає останнє листя, наче пофарбоване чарівним пензлем у жовтогарячий колір. Воно замріяно кружляє у повільному таночку, поки тихо долетить до землі.

Як хорошо, як гарно навкруги ! Спасибі тобі, осінь, за цю красу!

/Files/images/222/Изображение 188.jpg

/Files/images/222/Изображение 189.jpg

Всі діти з нетерпінням чекають першого снігу. Він допомагає веселитися і цікаво проводити час. Важко уявити собі навчальний рік без зимових забав. Комусь подобається спускатися на санках з гірок. Хтось любить влаштовувати після школи снігові бої. А хтось вміє і любить кататися на фігурних ковзанах. Вихованці ГПД із задоволенням при першій нагоді зліпили чудових снігових баб.

/Files/images/222/Фото 100.jpg

22 січня відзначається День Соборності України . Учні ГПД розповідали вірші про Україну та малювали на українську тематику.

/Files/images/222/Фото 008.jpg

/Files/images/222/Фото 137.jpg

/Files/images/222/Фото 139.jpg

Розваги розвагами ,але навчатися потрібно завжди …Самопідготовка учнів ГПД.

/Files/images/222/Фото 052.jpg

Ліплення снігової фортеці , що може бути цікавіше?Особливо коли сніг ось-ось зійде…

/Files/images/222/Фото 043.jpg

/Files/images/222/Фото 029.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 15854