/Files/images/ковид 19.jpg

/Files/images/ковид 2.png

/Files/images/ковид 3.jpg

wym-1618858234034

wym-1618858257856


/Files/images/туб 1.png

/Files/images/туб 2.jpeg

wym-1618857608082

24 марта в мире отмечают День Белой ромашки — самый главный день в борьбе с туберкулезом и день фтизиатрии в целом. Родиной этой даты является Швеция. Это событие актуально и сегодня, поскольку каждый год от туберкулеза умирает 4000 человек.

История дня «Белой ромашки»

Туберкулез был известен в глубокой древности. В V веке до н.э. Геродот сообщал, что в Персии чахоточных и золотушных больных изолировали, запрещали им жить в городах и общаться с населением. Позднее в кодексах XII – XIV в.в. туберкулез рассматривали как заразное заболевание. Подробнее туберкулез стали изучать во второй половине ХVII века.

Следующий важнейший этап изучения туберкулёза и совершенствования мер борьбы с ним начался с доклада «Этиология туберкулёза», сделанного немецким бактериологом Робертом Кохом на заседании Берлинского физиологического общества 24 марта 1882 г. и позволившего всему миру узнать о возбудителе этого заболевания. В 1905 г. Р. Коху присуждена Нобелевская премия. Столетие со дня открытия возбудителя туберкулеза широко отмечено в разных странах, а день 24 марта объявлен ВОЗ официальным Всемирным днем борьбы с туберкулезом. соответствующие разрешения…»

После периода спада (открытие стрептомицина в 1944 г., и других противотуберкулезных препаратов, введение всеобщей вакцинации, флюорографии и разработки государственных программ в середине 80-х годов ХХ столетия), сегодня инфекция вновь вошла в свою неблагополучную фазу (подъема). Этому способствовали социальные кризисы, распространение ВИЧ-инфекции. Начало нового тысячелетия ВОЗ характеризует как всемирно чрезвычайное по туберкулезу. Сегодня, согласно заключению экспертов ВОЗ, это – единственная инфекция, от которой в мире погибает больше всего людей, чем от всех инфекций вместе взятых, в том числе и от СПИДа.

В настоящее время день борьбы с туберкулезом ежегодно отмечается во всем мире, так как ситуация по туберкулезу все еще остается напряженной во многих странах, в том числе и в Украине .

Як відбувались заходи розповсюдження інформації щодо СOVID 19 у 1-4 класах. Вже багато сказано ,пояснено,обґрунтовано,що до пандемії. І слово COVID 19 вже не нове. Але ми ще раз нагадуємо про цей новий вірус. Всі разом пригадали профілактику грипу та короно вірусної інфекції. які бувають маски . Одноразові та багаторазові,як їх правильно одягати та застосовувати. Переглянули дуже цікавийі научний мультфільм «хто такий ковід,як себе уберегти.» Виготовили аплікацію у вигляді парасольки яка захистить нас всіх від СOVID 19. Підчас місячника боротьби з COVID19 учні молодшої ланки дуже добре засвоїли матеріал. Діти з радістю виготовляли аплікації та брали активну участь в дискусії


Як проводився місячник у 5-7 класах що до попередження COVID 19 В теперішній час всі знають про ситуацію яка склалась в країні. І ми з унями 5 класу переглянули цікаві відео про профілактику COVID 19, як вберегтися під час пневмонії та згадали в чому різниця між ГРВІ та COVID 19. Випробували на практиці гігієнічну обробку рук спиртовмісним антисептиком,які де їм можно користуватися. Дітям сподобалось брати участь в вікторині,це допомогло їм гарно засвоїти матеріал.

/Files/images/medichn_besdi/IMG_20201104_083020.jpg /Files/images/medichn_besdi/IMG_20201104_083035.jpg /Files/images/medichn_besdi/IMG_20201104_083429.jpg /Files/images/medichn_besdi/IMG_20201104_083437.jpg

В перший день навчального року , 1 вересня ,дітям кожного класу був проведений мастер клас , з приводу як треба користуватися засобами дезінфекції рук ,як правильно обробляти руки та одягати і носити маски під час учбового процесу.

Всі разом повторювали рухи ,яких вимагає правила обробки рук. З молодшими дітьми ці вправи проводились у формі ігри.

Всі діти з задоволенням виконували вправи і в подальшому використовували ці знання на практиці !

/Files/images/IMG_20200901_105802.jpg

/Files/images/IMG_20200901_085833.jpg

/Files/images/2019-2020/medtsentr/антис1.jpg

Як приготувати антисептик вдома: інструкція від ВООЗ

Інформація для батьків про карантин на коронавірус

Так, у МОН і МОЗ зауважують, що інфекція передається переважно повітряно-крапельним шляхом від зараженої людини або через дотик до забруднених поверхонь

У міністерствах радять попросити дітей не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар, нагадувати дітям про обов’язкове миття рук перед прийомом їжі та після відвідування вбиральні (мити руки потрібно щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук), попросити дітей утриматися від прийому їжі з загальних упаковок або посуду (горішки, чіпси, печиво та інші снеки), куди багато людей занурюють руки, просити дітей уникати привітальних обіймів і рукостискань, поки епідеміологічна ситуація не стабілізується.

Крім того, батькам радять посилити вимоги до вологого прибирання приміщень, очищення та дезінфекції об’єктів, яких торкається велика кількість людей, провітрювати приміщення та уникати місць масового скупчення людей

Симптомами інфекції, як зазначають МОЗ і Міносвіти, є кашель, біль у горлі, риніт, лихоманка, утруднене дихання, сухий кашель, чхання, біль у грудині; у деяких випадках – діарея або кон'юнктивіт.

У складних випадках інфекція може викликати пневмонію. У деяких випадках ця хвороба може бути смертельною, однак, переважно це відбувається з людьми середнього чи похилого віку, що мають супутні захворювання.

У разі підвищеної температури дитина має залишитися вдома до повного одужання та одразу отримати консультацію сімейного лікаря.


Захист дітей від інфекційних хвороб

Інфекційні хвороби до цього часу є однією з основних причин інвалідизації та смертності населення в усьому світі. На думку експертів ВООЗ, підвищення рівня інфекційних захворювань пов’язане з демографічним вибухом (збільшенням кількості населення Землі майже до 72 лрд чоловік), а також соціально-економічними факторами, військовими конфліктами, внутрішньою та зовнішньою міграцією, екологічними катаклізмами, появою нових нозологічних форм таких хвороб. Надзвичайно важливою є проблема інфекційних захворювань у дітей, адже у більшості випадків вони протікають у тяжкій формі, мають ускладнення, що призводить до негативних наслідків.

Найефективніший спосіб захисту від інфекційних захворювань — профілактичні щеплення, тобто введення в організм людини медичних імунобіологічних препаратів для створення специфічної несприйнятливості до згаданих хвороб. Але в Україні існує ряд проблем, пов’язаних із цим: недостатність препаратів для імунопрофілактики, антивакцинальна кампанія у ЗМІ, недовіра українців до медицини тощо.

В Україні від інфекційних хвороб вакциновано 80,6% населення. Цього недостатньо, оскільки для створення колективного імунітету необхідно, щоб зазначений показник перевищував 95%. Нині це питання набуло особливої актуальності, оскільки в Таджикистані відзначено епідемію поліомієліту, а в Болгарії — краснухи. Крім того, саме влітку міграція населення найвища. Смертність від деяких інфекційних захворювань становить майже 100%.

Щеплення за віком проводять проти туберкульозу*, гепатиту В, дифтерії, кашлюку, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції, кору, краснухи, паротиту; за станом здоров’я — проти грипу (пацієнти з ВІЛ, первинним імунодефіцитом, хронічними захворюваннями печінки), пневмо­кокової та менінгококової інфекції (аспленія, лімфома), вітряної віспи (хронічна ниркова недо­статність), гепатиту В (трансплантація органів, хворим, що перебувають не гемодіалізі), гепатиту А (ураження печінки, трансплантація).

Одним із важливих питань, яке хвилює батьків, є безпека вакцинації. Лікарі наголошують, що імунобіологічні препарати, як і будь-які інші, мають показання до застосування, протипоказання, особливості застосування, також існує можливість виникнення побічних реакцій. гіпотонія, тимчасове порушення або втрата свідомості, судинні порушення в анамнезі) тощо.

Одне з головних завдань держави — забезпечення якості та доступності відповідних препаратів. Для проведення профілактичних щеплень застосовують медичні імунобіологічні препарати, зареєстровані в Україні в порядку, встановленому законодавством. Дотримання належних умов зберігання і транспортування вакцин — важлива складова забезпечення їх якості, ефективності та безпеки


Що таке воші?

Як вберегти дитину, якщо в навчальному закладі чи літньому таборі все ж таки виявили цих капосних комах

Усі знають, що в школах регулярно проводять огляди учнів із метою не прогавити появи цих непроханих гостей, і подекуди таки виявляють, що діти вже хворіють на педикульоз, тобто в них є воші.

Звідки беруться воші?

У людей часто виникає запитання, звідки беруться воші, якщо ретельно дотримуватися гігієни тіла?Самі по собі воші не заводяться, ними заражаються. Ось можливі способи зараження педикульозом.

при відвідуванні громадських місць: лазні, сауни, басейни;

під час поїздки у транспорті з великим скупченням людей;

при відвідуванні недобросовісних перукарень;

у спортивному залі, особливо якщо заняття проводяться на килимах;

у дитячому садку, школі, лікарні;

при безпосередньому контакті з хворою людиною;

за наявності в господарстві та в оселі пернатих і тварин із шерстю

у літніх таборах.

Це аж ніяк не вичерпні відповіді на запитання: «Звідки беруться воші?» Педикульозом можна заразитися навіть у примірочній магазину, вдягаючи річ, яку до цього приміряла заражена людина.

Вважається, що найчастіше воші беруться від тих людей, які ведуть не надто правильний спосіб життя. До них належать особи, які страждають алкоголізмом і наркоманією, а також асоціальні люди – загалом, усі ті, хто не доглядає за собою і не дотримується правил особистої гігієни. Тому в деякій мірі можна убезпечити себе від зараження педикульозом, якщо триматися подалі від можливих джерел зараження.

Але буває, що воші можуть завестися і у людей, які дбають про власну гігієну. Звідки вони беруться у цьому випадку – відповідь ви вже прочитали вище.

У вошей дуже висока здатність до поширення та розмноження. Потрапляючи на тіло людини, вони виробляють липку речовину, що сприяє прикріпленню до шкіри. У такому положенні самки відкладають яйця. Тому вошей дуже важко позбутися самостійно – їх складно витягати руками з волосся.

Воші передаються від людини до людини побутовим шляхом через забруднені речі і в разі особливо тісного контакту. Потрапляючи на шкіру, воші смокчуть кров і лімфу, чим і живляться. Не дивно, що в місцях укусів з’являється свербіж. Ретельне розчісування нерідко призводить до інфікування бактеріями і гнійничкового висипу.

Самки вошей щоденно відкладають від 5 до 15 яєць, які називають гнидами

Боротьба з педикульозом

Суть боротьби з педикульозом – медогляди, особливо в дитячих колективах (виявлення самих вошей і гнид), ну і, певна річ, дотримання абсолютно очевидних гігієнічних правил.

Основні ознаки, за якими можна запідозрити у дитини воші:

Невеликі ранки, припухлості на шкірі шиї, плечей, голови;

Гниди – яйця вошей, це прозорі або білі мікро точки, які прикріплюються до волосу під кутом;

Педикульоз вимагає негайного лікування

Препарати не захищають від повторного зараження, тому після лікування слід виконувати профілактичні заходи, що попереджають педикульоз.

Вичісування гнид обов’язкове!

Дуже часто хворіють на педикульоз діти з неблагополучних родин, тому для профілактики потрібно усьому дитячому колективу (не акцентуючи уваги на соціальному положенні) розказати про елементарні правила гігієни.

Будьте здорові!


Поради лікаря Комаровського: все, що ви повинні знати про інгаляції

Чи насправді інгаляції сприяють швидкому одужанню від респіраторних захворювань? Кому, коли і які інгаляції робити, а коли варто утриматися? Відповів найвідоміший педіатр Євген Комаровський.

Інгаляція (від латинського – ingalatum) – означає «вдихати». Тобто, дихати – це і є інгалювати.

Аерозоль – газ, в якому «щось» розчинено. Він може створюватися різними способами.

Пристрій для створення аерозолів називається інгалятором. Найпримітивніший побутовий інгалятор – всім відома каструля з гарячою водою і варена в ній картопля.

Які бувають інгалятори?

– АЕРОЗОЛЬНІ лікарські форми (балончик, в якому вже є розчин і яким можна «пшикати»);

– КИШЕНЬКОВІ порошкові інгалятори;

– ПАРОВІ інгалятори;

– КОМПРЕСІЙНІ інгалятори;

– УЛЬТРАЗВУКОВІ інгалятори;

– МЕШ-НЕБУЛАЙЗЕРИ (найсучасніші й дорогі. Працюють під дією ультразвуку, але ультразвук впливає не на газ, а на спеціальну мембрану, яка, коливаючись, створює аерозоль).

ВЛАСТИВОСТІ АЕРОЗОЛЮ І ЯКИЙ ПІДІБРАТИ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ ТОГО ЧИ ІНШОГО ЗАХВОРЮВАННЯ:

– розмір часток (дисперсність аерозолю);

Аерозолі бувають крупнодисперсні і дрібнодисперсні. Крупнодисперсні аерозолі впливають на верхні дихальні шляхи, дрібнодисперсні – на нижні дихальні шляхи.

Інгалятори, які здатні створювати дрібнодисперсні аерозолі, називаються небулайзерами. Тільки дуже невеликий аерозоль здатний досягати легенів. Також з цим завданням справляються ультразвукові і компресорні інгалятори.

Паровий інгалятор створює крупнокрапельний (крупнодисперсний) аерозоль, тому використовується для лікування хвороб верхніх дихальних шляхів (нежить, фарингіт).

ЕФЕКТИВНІСТЬ І НЕЕФЕКТИВНІСТЬ ПАРОВИХ ІНГАЛЯЦІЙ:

Інгаляції ефективні:

– на ранніх стадіях ГРВІ;

– при оптимальних параметрах повітря (температура і вологість);

– при оптимальному питному режимі.

Інгаляції неефективні, якщо не усуваються чинники, що викликають пересихання слизових.

ХВОРОБИ, ПРИ ЯКИХ ІНГАЛЯЦІЇ ЗАБОРОНЕНІ:

– ангіна;

– отит (дуже небезпечні парові інгаляції).

ГОЛОВНЕ, ЩО ПОТРІБНО ПАМ’ЯТАТИ: не варто робити інгаляції «просто так». Інгаляції повинні проводитися за суворими показаннями.

Протипоказання до парових інгаляцій:

Інгаляції не можна робити:

– дітям першого року життя;

– дітям дошкільного віку без призначення лікаря. Пам’ятайте про те, що вплив пари на засохлий слиз призводить до того, що слиз, який знаходиться в дихальних шляхах, набухає, тобто збільшується в розмірі. Оскільки дитячі дихальні шляхи вузькі, то слиз під час набухання призведе до їх перекриття. Школяр відкашляється, дошкільник може не відкашлятися і почати задихатися;

– при бактеріальних інфекціях (при ангіні і гнійних запаленнях – тепло протипоказане);

– при болю або закладеності у вусі;

– при підвищеній температурі тіла;

– при будь-якому натяку на наявність крові у мокротинні.

РИЗИК ІНГАЛЯЦІЙ:

– ризик обструкції (клінічний синдром, який є однією з форм дихальної недостатності, що виникає в результаті порушення прохідності бронхіального дерева, що призводить до неадекватної легеневої вентиляції і утруднення відходження слизу з бронхів);

– ризик отиту;

– ризик опіків;

– ризик електротравми.

БЕЗ ПАРОВИХ ІНГАЛЯЦІЙ МОЖНА ОБІЙТИСЯ

Все, що для цього потрібно зробити (замість інгаляції) – забезпечити в приміщенні оптимальну температуру і вологість повітря, а також багато пити.

Краще витратити гроші на зволожувач повітря, термометр, гігрометр і регулювати температуру повітря в приміщенні за допомогою «краника на батареї».


Поради доктора Комаровського щодо профілактики та лікування ГРВІ

ІНФЕКЦІЇ.

Дорогі мами й тата! Запам`ятайте найголовніше: тактика ваших дій абсолютно не залежить від того, як називається вірус. Це грип сезонний, свинячий, слонячий, пандемічний, це взагалі не грип – це не важливо. Важливо лише те, що це вірус, що він передається повітряно-крапельним шляхом і що він вражає органи дихання. Звідси і конкретні дії.

Профілактика

Теоретично тут я повинен дати (і даю) посилання на розділ зі своєї книги про ОРЗ (профілактика ГРВІ) і змовкнути, оскільки все вже сказано. Але практично давайте все найголовніше ще раз повторимо.

Якщо ви (ваша дитина) зустрінетеся з вірусом, а у вас немає в крові захисних антитіл, ви захворієте. Антитіла з`являться в одному з двох випадків: або ви перехворієте, або ви робитимете щеплення.

Робити щеплення можна тільки від сезонного грипу. Проте мати захисні антитіла до тих трьох вірусів, які входять до складу сезонної вакцини, краще, ніж не мати взагалі ніяких.

1. Є можливість зробити щеплення собі (дитині) – зробіть, але за тієї умови, що, по-перше, ви здорові і, по-друге, для вакцинації не треба буде сидіти в зашмаркленому натовпі в поліклініці. Останнє робить ваші шанси на адекватну вакцинацію примарними.

2. Ніяких ліків з доведеною профілактичною ефективністю не існує. Тобто ніяка цибуля, ніякий часник, ніяка горілка і ніякі пігулки, які ковтаєте ви або запихаєте в дитину, не здатні захистити ні від якого респіраторного вірусу взагалі, ні від вірусу грипу зокрема. Усе, за чим ви вбиваєтеся в аптеках, усі ці нібито противірусні засоби, нібито стимулятори інтерфероноутворення, стимулятори імунітету і страшенно корисні вітаміни, усе, що в аптеках на сьогодні зникло і чим уряд обіцяв в найближчі дні аптеки наповнити – усе це ліки з недоведеною ефективністю, ліки, що задовольняють головну ментальну потребу українця: «треба щось робити». Основна користь всіх цих ліків – психотерапія. Ви вірите, вам допомагає – я радий за вас, тільки не треба штурмувати аптеки – воно того не варто.

3. Джерело вірусу – людина і лише людина. Чим менше людей, тим менше шансів захворіти. Карантин – чудово! Заборона на масові збори – чудово! Пройтися зупинку пішки, не піти зайвий раз до супермаркету – мудро!

4. Маска. Корисна штука, але не панацея. Обов`язково повинна бути на хворому, якщо поряд здорові: вірус вона не затримає, але зупинить крапельки слини, особливо багаті на вірус.

5. Руки хворого – джерело вірусу не менш значуще, ніж рот і ніс. Хворий торкається обличчя, вірус потрапляє на руки, хворий хапає все навколо, ви торкаєтеся цього всього рукою, – здрастуй, ГРВІ.

Не чіпайте своє обличчя. Мийте руки: часто, багато, постійно носіть із собою вологі дезинфікуючі гігієнічні серветки, мийте, тріть, не лінуйтеся! Вчіться самі і вчіть дітей, якщо вже немає хустки, кашляти-чхати не в долоньку, а в лікоть. Начальники! Офіційним наказом введіть у ввірених вам колективах заборону на рукостискання. Користуйтеся кредитними картками. Паперові гроші – джерело поширення вірусів.

6. Повітря!!! Вірусні частинки годинами зберігають свою активність в сухому теплому і нерухомому повітрі, але майже миттєво руйнуються в повітрі прохолодному, вологому і рухомому. У цьому аспекті мітинг в центрі Києва, на який зібралося 200 000 людей, менш небезпечний, чим збори 1000 людей у клубі в Ужгороді. Гуляти можна скільки завгодно. Підчепити вірус під час прогулянки практично нереально. У цьому аспекті, якщо вже ви вийшли погуляти, то не треба показушного ходіння в масці по вулицях. Вже краще подихати свіжим повітрям, а маску натягніть перед входом в автобус, офіс або магазин. Оптимальні параметри повітря в приміщенні – температура близько 20°С, вологість 50-70%. Обов`язковим є часте й інтенсивне наскрізне провітрювання приміщень. Будь-яка система опалювання сушить повітря. Саме початок опалювального сезону став початком епідемії! Контролюйте вологість. Мийте підлогу. Включайте зволожувачі повітря. Наполегливо вимагайте зволоження повітря і провітрювання приміщень у дитячих колективах. Краще тепліше одягніться, але не включайте додаткові обігрівачі.

7. Стан слизових оболочок!!! У верхніх дихальних шляхах постійно утворюється слиз. Слиз забезпечує функціонування т.зв. місцевого імунітету – захисту слизових оболочок. Якщо слиз і слизисті оболонки пересихають – робота місцевого імунітету порушується, віруси, відповідно, з легкістю долають захисний бар`єр послабленого місцевого імунітету, і людина захворює при контакті з вірусом з багато разів більшою мірою вірогідності. Головний ворог місцевого імунітету – сухе повітря, а також ліки, здатні висушувати слизові оболонки (з популярних і всім відомих – димедрол, супрастин, тавегіл, трайфед – список далеко не повний, м`яко кажучи).Зволожуйте слизові оболонки! Елементарно: 1 чайна ложка звичайної куховарної солі на 1 літр кип`яченої води. Заливаєте в будь-якій флакон-пшикалку (наприклад, з-під судинозвужувальних крапель) і регулярно пшикаєте в ніс (чим сухіше, чим більше народу навколо – тим частіше, хоч кожні 10 хвилин). З тією ж метою можна купити в аптеці фізіологічний розчин або готові сольові розчини для введення в носові ходи – салин, аква маріс, хумер, маример, носоль тощо. Головне – не жалійте! Капайте, пшикайте, особливо тоді, коли з дому (з сухого приміщення) ви йдете туди, де багато людей, особливо якщо ви сидите в коридорі поліклініки.

ГРИП – ЛЕГКА ХВОРОБА ДЛЯ БІЛЬШОСТІ.

Лікування ГРВІ взагалі і грипу зокрема – це не ковтання пігулок! Це створення таких умов, щоб організм легко з вірусом впорався.

ПРАВИЛА ЛІКУВАННЯ

1. Тепло одягнутися, але в кімнаті прохолодно і волого. Температура близько 20°С, вологість 50–70%. Мити підлогу, зволожувати, провітрювати.

2. Категорично не примушувати їсти. Якщо просить (якщо хочеться) – легке, вуглеводне, рідке.

3. Пити (поїти). Пити (поїти). Пити (поїти)!!!

Температура рідини дорівнює температурі тіла. Пити багато. Компоти, морси, чай (у чай дрібно порізати яблучко), відвари родзинок, кураги. Якщо дитя капризує – це буду, а це ні – хай п`є що завгодно, аби пило. Ідеально для пиття – готові розчини для пероральної регідратації. Продаються в аптеках і повинні там бути: регідрон, хумана електроліт, гастроліт тощо. Купуйте, розчиняйте за інструкцією, пийте.

4. У ніс часто сольові розчини.

5. Усі «відволікаючі процедури» (банки, гірчичники, припарки, ноги в окропі та ін.) – класичний совковий батьківський садизм і знову-таки психотерапія (треба щось робити).

6. Якщо надумали боротися з високою температурою – тільки парацетамол або ібупрофен. Категорично не можна аспірин. Головна біда в тому, що тепло вдягти, зволожити, провітрити, не пхати їжу і напої – це по-нашенськи називається «не лікувати», а «лікувати» – це послати тата до аптеки.

7. При враженні верхніх дихальних шляхів (ніс, горло, гортань) ніякі відхаркувальні засоби не потрібні – вони тільки підсилять кашель. Поразки нижніх дихальних шляхів (бронхіти, пневмонії) не мають до самолікування ніякого стосунку. Тому самостійно ніяких «лазолванів-мукалтинів» тощо.

8. Протиалергійні засоби не мають до лікування ГРВІ ніякого відношення.

9. Вірусні інфекції не лікуються антибіотиками. Антибіотики не зменшують, а збільшують ризик ускладнень.

10. Усі інтерферони для місцевого застосування – ліки з недоведеною ефективністю або «ліки» з доведеною неефективністю.

11. Гомеопатія – це не лікування травами, а лікування зарядженою водою. Безпечно. Психотерапія (треба щось робити)

Коли потрібний лікар?ЗАВЖДИ!!!

Але це нереально. Тому назвемо ситуації, коли лікар потрібний обов`язково:

- відсутність поліпшень на четвертий день хвороби;

-.підвищена температура тіла на сьомий день хвороби;

- погіршення після поліпшення;

- виражена тяжкість стану при помірних симптомах ГРВІ

- поява ізольовано або в поєднанні: блідості шкіри; спраги, задишки, інтенсивного болю, гнійних виділень;

- посилення кашлю, зниження його продуктивності; глибокий вдих приводить до нападу кашлю;

- при підвищенні температури тіла не допомагають, практично не допомагають або дуже ненадовго допомагають парацетамол та ібупрофен.

Лікар потрібний обов`язково і терміново:

- непритомність;

- судоми;

- ознаки дихальної недостатності (утруднене дихання, задишка, відчуття браку повітря);

- інтенсивний біль де завгодно;

- навіть помірний біль в горлі за відсутності нежиті;

- навіть помірний головний біль у поєднанні з блювотою;

- набряклість шиї;

- сип, яка не зникає при натискові на неї;

- температура тіла вище 39°С, яка не починає знижуватися через 30 хвилин після застосування жарознижувальних засобів;

- будь-яке підвищення температури тіла у поєднанні з ознобом і блідістю шкіри.


Поради від Комаровського, як захиститися від епідемії грипу

Відомий лікар-педіатр Євген Комаровський розповів про профілактику грипу та про лікування у разі зараження

Грип та ГРВІ: прості інструкції.

Люди, увага !!!

Запам'ятайте найголовніше: тактика ваших дій абсолютно не залежить від того, як називається вірус. Це грип сезонний, свинячий, слонячий, пандемічний, це взагалі не грип - це не важливо. Важливо лише те, що це вірус, що він передається повітряно-крапельним шляхом і що він вражає органи дихання.

ПРОФІЛАКТИКА

Якщо ви (ваша дитина) зустрінетеся з вірусом, а у вас немає в крові захисних антитіл, ви захворієте. Антитіла з'являться в одному з двох випадків: або ви перехворієте, або ви робитимете щеплення. Зробивши щеплення, ви захистите себе не від вірусів взагалі, а тільки від вірусу грипу.

1. Є або маєте матеріальну можливість щеплення собі (дитині) і змогли дістати вакцину - зробіть, але за тієї умови, що для вакцинації не треба буде сидіти у натовпі який сьорбає носом, в поліклініці. Наявні вакцини захищають від усіх актуальних цьогоріч варіантів вірусу грипу

2. Ніяких ліків і "народних засобів" з доведеною профілактичною ефективністю не існує. Тобто ніяка цибуля, ніякий часник, ніяка горілка і ніякі пігулки, які ковтаєте ви або запихаєте в дитину, не здатні захистити ні від якого респіраторного вірусу взагалі, ні від вірусу грипу зокрема. Все, за чим ви вбиваєтеся в аптеках, усі ці нібито противірусні засоби, нібито стимулятори інтерфероноутворення, стимулятори імунітету і страшенно корисні вітаміни - все це ліки з недоведеною ефективністю, ліки, що задовольняють головну ментальну потребу українця - "треба щось робити" - і росіянина - "надо что-то делать".

Основна користь всіх цих ліків - психотерапія. Ви вірите, вам допомагає - я радий за вас, тільки не треба штурмувати аптеки - воно того не варте.

3. Джерело вірусу - людина і лише людина. Чим менше людей, тим менше шансів захворіти. Пройтися зупинку пішки, не піти зайвий раз до супермаркету - мудро!

4. Маска. Корисна штука, але не панацея. Бажано бачити її на хворому, якщо поряд здорові: вірус вона не затримає, але зупинить крапельки слини, особливо багаті вірусом. Здоровій не потрібна.

5. Руки хворого - джерело вірусу не менш значуще, ніж рот і ніс. Хворий торкається обличчя, вірус потрапляє на руки, хворий хапає все навколо, ви торкаєтеся цього всього рукою, - привіт, ГРВІ.

Не чіпайте свого обличчя. Мийте руки, часто, багато, постійно носіть із собою вологі дезинфікуючі гігієнічні серветки, мийте, тріть, не лінуйтеся!

Вчіться самі і вчіть дітей, якщо вже немає хустки, кашляти-чхати не в долоньку, а в лікоть.

Начальники! Офіційним наказом введіть у ввірених вам колективах заборону на рукостискання.

Користуйтеся кредитними картками. Паперові гроші - джерело поширення вірусів.

6. Повітря !!! Вірусні частинки годинами зберігають свою активність в сухому теплому і нерухомому повітрі, але майже миттєво руйнуються в повітрі прохолодному, вологому і рухомому.

Гуляти можна скільки завгодно. Підчепити вірус під час прогулянки практично нереально. У цьому аспекті, якщо вже ви вийшли погуляти, так не треба показового ходіння в масці по вулицях. Вже краще подихайте свіжим повітрям.

Оптимальні параметри повітря в приміщенні - температура близько 20 ° С, вологість 50-70%. Обов'язкове часте й інтенсивне наскрізне провітрювання приміщень. Будь-яка система опалювання сушить повітря. Мийте підлогу. Включайте зволожувачі повітря. Наполегливо вимагайте зволоження повітря і провітрювання приміщень у дитячих колективах.

Краще тепліше одягніться, але не включайте додаткові обігрівачі.

7. Стан слизових оболонок !!! У верхніх дихальних шляхах постійно утворюється слиз. Слиз забезпечує функціонування т.зв. місцевого імунітету - захисту слизових оболонок. Якщо слиз і слизові оболонки пересихають - робота місцевого імунітету порушується, віруси, відповідно, з легкістю долають захисний бар'єр ослабленого місцевого імунітету, і людина захворює при контакті з вірусом з багато разів більшою мірою вірогідності. Головний ворог місцевого імунітету - сухе повітря, а також ліки, здатні висушувати слизові оболонки. Оскільки ви не знаєте, які це ліки (а це деякі протиалергічні і майже всі т.зв. "комбіновані протизастудні засоби") так краще не експериментувати в принципі.

Зволожуйте слизові оболонки! Елементарно: 1 чайна ложка звичайної кухонної солі на 1 літр кип'яченої води. Заливаєте в будь-який флакон-пшикалку (наприклад, з-під судинозвужувальних крапель) і регулярно пшикаєте в ніс (чим сухіше, чим більше народу навколо - тим частіше, хоч кожні 10 хвилин).

Для тієї ж мети можна купити в аптеці фізіологічний розчин або готові сольові розчини для введення в носові ходи - салин, аква маріс, Хумер, Маример, носоль тощо. Головне - не жалійте! Капайте, пшикайте, особливо тоді, коли з дому (з сухого приміщення) ви йдете туди, де багато людей, особливо якщо ви сидите в коридорі поліклініки. Вищезазначеним сольовим розчином регулярно полощіть рот.

ЛІКУВАННЯ

Фактично єдиним препаратом, здатним зруйнувати вірус грипу, є озельтамівір, комерційне ім'я - таміфлю. Теоретично є ще одні ліки (занамівір), але вони використовуються лише інгаляційно, та й шансів побачити його в нашій країні небагато.

Таміфлю реально руйнує вірус, блокуючи білок нейрамінідазу (ту саму N в назві H1N1).

Таміфлю не їдять усі підряд при будь-якому чихові. Це і недешево, і побічних явищ багато, та й сенсу не має. Таміфлю використовують тоді, коли хвороба перебігає важко (ознаки важкої ГРВІ лікарі знають) або коли навіть легко захворює людина з групи ризику - люди похилого віку, астматики, діабетики (хто належить до груп ризику, лікарі теж знають).

Суть: якщо показане таміфлю, то показано як мінімум спостереження лікаря і, як правило, - госпіталізація. Недивно, що з максимально можливою вірогідністю таміфлю, що надходить в нашу країну, розподілятиметься по стаціонарах, а не по аптеках (хоча все може бути).

Ефективність при ГРВІ і грипі інших противірусних засобів вельми сумнівна (це саме дипломатичне з доступних визначень).

Лікування ГРВІ взагалі і грипу зокрема - це не ковтання пігулок! Це створення таких умов, щоб організм легко з вірусом впорався.

ПРАВИЛА ЛІКУВАННЯ

1. Тепло одягнутися, але в кімнаті прохолодно і волого. Температура 18-20 ° С (краще 16 ніж 22), вологість 50-70% (краще 80, ніж 30). Мити підлогу, зволожувати, провітрювати.

2. Категорично не примушувати їсти. Якщо просить (якщо хочеться) - легке, вуглеводне, рідке.

3. Пити (поїти). Пити (поїти). Пити (поїти) !!!

Температура рідини дорівнює температурі тіла. Пити багато. Компоти, морси, чай (у чай дрібно порізати яблучко), відвари родзинок, кураги. Якщо дитя перебирає - це буду, а це ні - хай п'є що завгодно, аби пило. Ідеально для пиття - готові розчини для пероральної регідратації. Продаються в аптеках і повинні там бути: регідрон, Хумана електроліт, гастролі, нормогідрон і т.д. Купуйте, розводьте за інструкцією, пийте.

4. У ніс часто сольові розчини.

5. Всі "відволікаючі процедури" (банки, гірчичники, розмазування по тілу жиру нещасних тварин - кіз, борсуків і т.д.) - класичний совковий садизм і знову-таки психотерапія (треба щось робити). Парити дітям ноги (доливаючи окріп в тазик), робити парові інгаляції над чайником або каструлькою, розтирати дітей спиртовмісними рідинами - божевільний батьківський бандитизм.

6. Якщо надумали боротися з високою температурою - тільки парацетамол або ібупрофен. Категорично не можна аспірин.

Головна біда в тому, що тепло вдягти, зволожити, провітрити, не пхати їжу і напої - це по-нашому називається "не лікувати", а "лікувати" - це послати тата в аптеку ...

7. При ураженні верхніх дихальних шляхів (ніс, горло, гортань) ніякі відхаркувальні засоби не потрібні - вони тільки підсилять кашель. Ураження нижніх дихальних шляхів (бронхіти, пневмонії) взагалі не мають ніякого відношення до самолікування. Ліки пригнічують кашель (в інструкції написано "протикашльову дію") не можна категорично !!!

8. Протиалергічні засоби не мають до лікування ГРВІ ніякого відношення.

9. Вірусні інфекції не лікуються антибіотиками. Антибіотики не зменшують, а збільшують ризик ускладнень.

10. Усі інтерферони для місцевого застосування і для ковтання всередину - ліки з недоведеною ефективністю або "ліки" з доведеною неефективністю.

11. Гомеопатія - це не лікування травами, а лікування зарядженою водою. Безпечно. Психотерапія (треба щось робити).

КОЛИ ПОТРІБЕН ЛІКАР

ЗАВЖДИ !!!

Але це не реально. Тому назвемо ситуації, коли

Лікар потрібний обов'язково:

• відсутність поліпшень на четвертий день хвороби;

• підвищена температура тіла на сьомий день хвороби;

• погіршення після поліпшення;

• виражена тяжкість стану при помірних симптомах ГРВІ;

• поява ізольовано або в поєднанні: блідості шкіри; спраги, задишки, інтенсивного болю, гнійних виділень;

• посилення кашлю, зниження його продуктивності; глибокий вдих призводить до нападу кашлю;

• при підвищенні температури тіла не допомагають, практично не допомагають або дуже ненадовго допомагають парацетамол та ібупрофен.

Лікар потрібний обов'язково І ТЕРМІНОВО:

• втрата свідомості;

• судоми;

• ознаки дихальної недостатності (утруднене дихання, задишка, відчуття нестачі повітря);

• інтенсивний біль де завгодно;

• навіть помірний біль в горлі за відсутності нежиті (біль у горлі + сухий ніс - це часто симптом ангіни, яка вимагає лікаря і антибіотика);

• навіть помірний головний біль у поєднанні з блювотою;

• набряклість шиї;

• висип, який не зникає при натисканні на неї;

• температура тіла вище 39 ° С, яка не починає знижуватися через 30 хвилин після застосування жарознижуючих засобів;

• будь-яке підвищення температури тіла у поєднанні з ознобом і блідістю шкіри.


Лікування грипу

Не таблетки, а зволоження повітря, миття підлоги, провітрювання кімнати допоможуть хворому на грип чи гостру респіраторну вірусну інфекцію швидше одужати. У цьому запевняє відомий український лікар Євген Комаровский.

Фактично єдиним препаратом, здатним зруйнувати вірус грипу, є озельтамівір, комерційне ім`я - таміфлю. Теоретично є ще одні ліки (занамівір), але вони використовуються лише інгаляційно, та й шансів побачити його в нашій країні небагато.

Таміфлю реально руйнує вірус, блокуючи білок нейрамінідазу (ту саму N в назві H1N1).

Таміфлю не їдять усі підряд при будь-якому чихові. Це і недешево, і побічних явищ багато, та й сенсу не має. Таміфлю використовують тоді, коли хвороба перебігає важко (ознаки важкої ГРВІ лікарі знають) або коли навіть легко захворює людина з групи ризику: люди похилого віку, астматики, діабетики (хто належить до груп ризику, лікарі теж знають). Суть: якщо показане таміфлю, то показано як мінімум спостереження лікаря і, як правило, - госпіталізація. Недивно, що з максимально можливою вірогідністю таміфлю, що надходить в нашу країну, розподілятиметься по стаціонарах, а не по аптеках (хоча все може бути).

До абсолютної, до переважної більшості тих, хто читає ці рядки, лікування противірусними засобами не має ніякого відношення.

Лікування ГРВІ взагалі і грипу зокрема - це не ковтання пігулок! Це створення таких умов, щоб організм легко з вірусом впорався.

ПРАВИЛА ЛІКУВАННЯ.

1. Тепло одягнутися, але в кімнаті прохолодно і волого. Температура близько 20 ° С, вологість 50-70%. Мити підлогу, зволожувати, провітрювати.

2. Категорично не примушувати хворого їсти. Якщо просить (якщо хочеться) - легка, вуглеводна, рідка їжа.

3. Пити (поїти). Пити (поїти). Пити (поїти) !!!

Температура рідини дорівнює температурі тіла. Пити багато. Компоти, морси, чай (у чай дрібно порізати яблучко), відвари родзинок, кураги. Якщо дитя перебирає - це буду, а це ні - хай п`є що завгодно, аби пило. Ідеально для пиття - готові розчини для пероральної регідратації. Продаються в аптеках і повинні там бути: регідрон, Хумана електроліт, гастролі і т.д. Купуйте, розводьте за інструкцією, пийте.

4. У ніс часто - сольові розчини

5. Всі "відволікаючі процедури" (банки, гірчичники, припарки, ноги в окропі і т.д.) - класичний совковий батьківський садизм і знову-таки психотерапія (треба щось робити).

6. Якщо надумали боротися з високою температурою - тільки парацетамол або ібупрофен. Категорично не можна аспірин.

Головна біда в тому, що тепло вдягти, зволожити, провітрити, не пхати їжу і напої - це по-нашому називається "не лікувати", а "лікувати" - це послати тата в аптеку ...

7. При ураженні верхніх дихальних шляхів (ніс, горло, гортань) ніякі відхаркувальні засоби не потрібні - вони тільки підсилять кашель. Ураження нижніх дихальних шляхів (бронхіти, пневмонії) не мають до самолікування ніякого стосунку. Тому самостійно ніяких "лазолванів-мукалтинів" і т.п.

8. Протиалергічні засоби не мають до лікування ГРВІ ніякого відношення.

9. Вірусні інфекції не лікуються антибіотиками. Антибіотики не зменшують, а збільшують ризик ускладнень.


В Терпіннівській ЗШ відбувся місячник профорієнтації,де діти змогли приміряти на себе образ лікаря та медичної сестри .

Була створена цікава атмосфера ,діти з задоволенням допомагали один одному. Були відпрацьовані вправи першої медичної допомоги, правила поводження з постраждалими .

Діти добре засвоїли матеріал,у де яких прокинувся інтерес до медицини.

Наше майбутнє у наших руках !

/Files/images/meditsina/IMG_20190313_113444.jpg

/Files/images/meditsina/IMG_20190313_112736.jpg

/Files/images/meditsina/IMG_20190313_112515.jpg

/Files/images/meditsina/IMG_20190313_112648.jpg


Прості речі, які рятують життя

Грип — це вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті.

Вакцинація – найефективніший засіб захисту

Щорічна вакцинація є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.

Найкращий час для проведення вакцинації — напередодні грипозного сезону (у вересні - жовтні). Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж всього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

Особливо важливою вакцинація є для представників груп ризику, оскільки вона значно збільшує шанси цих людей відвернути смертельні наслідки хвороби.

Інфекційний контроль

Вірус грипу небезпечний, але не всесильний. Можна легко уникнути зараження грипом навіть під час епідемії, якщо дотримуватись кількох простих речей

Навіть якщо ознак хвороби немає:

- Уникати скупчень людей — аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, при тому що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів. Особливо актуально під час сезону грипу та епідемій.

- Користуватися одноразовими масками при необхідності — щоб захистити себе чи оточуючих від зараження. маскою повинна користуватися людина, яка доглядає за інфекційним хворим чи просто спілкується з ним. Хвора людина повинна використовувати маску лише в одному випадку: якщо їй доводиться перебувати серед здорових людей, не захищених масками. Маска ефективна, тільки якщо вона прикриває рот і ніс. Важливо пам'ятати, що у будь-якому випадку маску потрібно замінити. Найкраще користуватися стандартними хірургічними масками, що мають вологостійку поверхню і довго залишаються ефективними. Економити чи лінитися вчасно замінити маску немає сенсу — волога маска не діє- Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання — як у помешканні, так і в робочих приміщеннях, щоб не залишати навколо себе живі віруси й бактерії, що можуть залишатися активними впродовж годин після перебування у приміщенні хворої людини.

- Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми — для підвищення опірної здатності організму. Це збільшить шанси запобігти як зараженню, так і важким формам хвороби та її ускладненням.

- Мати чисті руки — інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками. Тими ж руками ви тримаєте гроші чи тримаєтесь за поручні, де кілька годин зберігаються в активному стані віруси і бактерії, що залишились від дотиків рук інших людей. Тому необхідно часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту.

- Користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками — як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті. Використані серветки необхідно одразу викидати у смітник, оскільки вони також можуть стати джерелом зараження. зараження і широкого розповсюдження інфекції. У таких умовах в якості одноразових серветок можна використовувати туалетний папір.

/Files/images/meditsina/IMG_20190228_111846.jpg

/Files/images/meditsina/IMG_20190228_111637.jpg

/Files/images/meditsina/IMG_20190228_111514.jpg

/Files/images/meditsina/IMG_20190206_141308.jpg

/Files/images/meditsina/IMG_20190228_111340.jpg


У вересні нового навчального року до медичного кабінету завітали1 і 2 клас молодшої школи.З дітьми була проведена екскурсія кабінетом,а також проведена цікава бесіда з активною участю дітей на тему «Здоровий спосіб життя» . Також виміряли зріст усіх дітей, та підрахували на скільки вони виросли за літо!

/Files/images/go/IMG_20180912_124848.jpg

/Files/images/go/IMG_20180910_163359.jpg


Отчет о проведении Дня гражданской обороны

в Терпеньевской ОШ

Всемирный день гражданской обороны был проведен в целях подготовки учащихся, сотрудников, руководящего состава школы к действиям при угрозе и возникновении чрезвычайных ситуаций в мирное и военное время, пропаганда гражданской обороны, пожарной и спасательной служб был проведен День ГО и пожарной безопасности

В период проведения Дня были проведены тренировки по экстренной эвакуации. Были организованы выставки литературы по ГО, предупреждению и ликвидации ЧС. Проведены классные часы на темы: "Меры по противодействию терроризму». Среди классных коллективов начального звена проведен смотр-конкурс, в ходе которого оценивалось состояние наглядной агитации по гражданской обороны и готовность к выполнению действий по эвакуации учащихся.

Организованы и проведены показательные выступления учащихся старших классов по теме «Средства защиты органов дыхания и кожи. Виды противогазов. Правила пользования средствами индивидуальной защиты».

В ходе занятия учащиеся 1-4 классов учились пользоваться противогазами.

В целом, признано считать удовлетворительным подготовку и проведение Дня гражданской обороны в школе . Цели и задачи достигнуты.

/Files/images/go/IMG_20180419_083007.jpg

/Files/images/go/IMG_20180419_082715.jpg

/Files/images/go/IMG_20180419_082642.jpg

/Files/images/go/IMG_20180418_101450.jpg


У зв”язку з великою кількістю захворюваності серед дітей в школі проводяться уроки здоров”я під гаслом «ми будемо здорові !»

Активну участь у вікторині приймали не тільки діти а й вчителі . Діти з задоволенням малювали професію медичної сестри та лікаря . Ці малюнки можна побачити на виставці.

/Files/images/222/IMG_20180208_112323.jpg

/Files/images/222/IMG_20171124_102907.jpg


Бережіться гострих кишкових захворювань !

Кишкові інфекції , зокрема холера ,дизентерія і черевний тиф дуже небезпечні .В області щорічно є випадки дизентерії ,а в попередні роки були випадки черевного тифу.

Головна причина цих захворювань є порушені правила особистої гігієни . Їх виконання – Важливий фактор попередження усіх гострих кишкових інфекцій.

Щоб не сталося біди :

* пийте тільки переварену воду.

* овочі та фрукти перед вживанням мийте та споліскуйте перевареною водою.

* мийте руки з милом перед їдою та приготуванням їжі.

* ні в якому разі не купуйте солону чи копчену рибу , молочні продукти на стихійних ринках.

* правильно зберігайте молочні та рибні продукти , при найменшій підозрі на неякісність та порушення термінів зберігання цих продуктів їх треба ліквідувати .

* запобігайте ковтанню води , купаючись у відкритих водоймищах.

* за будь – яких розладів роботи шлунково – кишкового тракту , особливо у дітей негайно звертайтесь до лікаря ,оскільки самолікування може викликати тяжкі ускладнення та не передбачувані наслідки


Бесіди медичної сестри.

У Терпіннівській загально освітній школі проводяться бесіди та цікаві ігри зі школярами молодшої ланки . Остання бесіда проводилась на тему «Грип та ГРВІ».

Ознаки та симптоми грипу:

1.Грип приходить несподівано і в лічені години повністю захоплює ваш організм.

2.Грипу властиво різке підвищення температури (в окремих випадках до 40,5 градусів )

3.Підвищена чутливість до світла ,ломота в сьому організмі.

4.Найбільш активна фаза грипу випадає на 3-5 день захворювання ,а остаточне одужання доводиться на 8-10 день.

Ознаки та симптоми ГРВІ

1.Хвороба проступає поступово і найчастіше починається з томлюваності і зовнішнього прояву вірусу, наприклад риніту.

2.На наступний день після активації захворювання проступає сухуватий кашель , який з часом трансформується у мокрий (відхаркувальний )

3.Після перенесеного ГРВІ ви можете підхопити інше захворювання протягом наступних 3 тижнів.


Цікаві медичні хвилинки .

В Терпіннівській ЗШ діти переглядають цікаві фільми , на різноманітні теми.

Останні з них : «Дай руку вулице» , «Кір. Що таке колективний імунітет».

Ці знання знадобляться дітям у подальшому житті .

Кiлькiсть переглядiв: 5564