Вакцинация в Украине

С 24 февраля у нас началась вакцинация против коронавируса. 22 марта начался второй этап вакцинации. Параллельно с мобильными бригадами теперь работают стационарные пункты. Также, кроме медиков и военных, начали в частности вакцинацию пожилых людей.

В Украине вакцинируют препаратом CoviShield, который разработан Oxford/AstraZeneca и производится на мощностях в Индии. Фактически, CoviShield — это та самая «оксфордская» вакцина, которую для локального индийского рынка выпускает Serum Institute India. Пока что Индия приостановила экспорт вакцины — по данным СМИ, из-за нехватки препарата в самой стране.

Также 25 марта в Украину прибыла первая партия китайской вакцины CoronaVac. Сейчас препарат проходит лабораторный контроль.

Украинское правительство получило подтверждение о поступлении дополнительного миллиона доз вакцины от Pfizer/BioNTech в рамках глобального механизма COVAX. А также Украина договорилась о поставке 10 млн доз вакцины Pfizer.


Шановні батьки !

Ми усі прагнемо,щоб наші діти росли здоровими. Ми їх оберігаємо,загартовуємо,консультуємось з лікарем. Але бактерія чи вірус потрапляють до дитячого організму і викликають хворобу.

На жаль , імунна система дитини ще не розвинена,тому потрібно допомогти їй протистояти інфекції.

Своєчасно і правильно зроблене щеплення допоможе уникнути таких важких хвороб ,як дифтерія ,краснуха, кір ,поліомієліт ,гепатит В ,туберкульоз. Щастя Ваших дітей залежить від Вашої освіченості.

Хай діти зростають здоровими !


Вакцинація дітей Терпіннівської школи.

Краще запобігти ,ніж захворіти.

Імунізація є найбільш є ефєктивним та надійним методом захисту. Сьогодні завдяки зробленим вакцинам існує можливість захистити дітей від значно більшої ,ніж раніше , кількості важких і часом смертельних інфекційних хвороб.

/Files/images/222/IMG_20180126_101903.jpg


Підготовка до щеплення і нагляд після вакцинації.

Які існують протипоказання до вакцинації?

Вакцинація не робиться дитині , в якої є високий ризик виникнення розвитку ускладнень , чи при станах ,коли імунна відповідь на введену вакцину не сформується .

Важливо знати що наявність протипоказань ще не означає що у разі проведення щеплення виникне ускладнення .

Існує лише кілька протипоказань до вакцинації:

1.Гостре захворювання ,що супроводжується температурою вище 37,5С

2.Серйозна алергічна реакція (анафілактичний шок ) на попередньо дозу вакцини.

3.Захворювання і стан організму ,при яких імунітет після введення вакцини може не сформуватися ( наприклад в умовах хіміотерапії у онко хворих,при вживанні великих доз стероїдних гормонів , при СНІДІ).

4.Дітям з епілепсією .

5.При вагітності не рекомендовано введення живих вакцин.

Коли слід негайно звернутися за медичною допомогою?

*у дитини температура тіла 39,5С та вища.

*дитина надзвичайно бліда.

*дитина стала млявою ,пасивною ,загальмованою.

*дитина тремтить ,здригається чи у неї почались судоми .

*дитина відмовляється від їжі ,блює.

До приходу лікаря :

*не панікуйте

*при підвищеній температурі тіла дайте жарознижувальне.

* заспокоюйте дитину .

* підготуйтесь до можливої госпіталізації.

Чи важливо у якій країні було вироблено вакцину ?

Важливо ,щоб дитина була захищена від хвороби ,від якої вона може постраждати чи навіть померти . Усі вакцини ,що використовуються в Україні широко застосовуються у світі . Профіль їхньої безпеки й ефективності підтверджений масштабним досвідом застосування в інших країнах. Кожна серія вакцин,незалежно від виробника , проходить сертифікацію і лабораторний контроль в Україні .


Факти про захворювання , які можна попередити шляхом вакцинації.

Дифтерія - захворювання ,що швидко поширюється при кашлі та чиханні, може викликати параліч , проблеми дихання , серцеві розлади та призводить до смерті.

Правець (рос. Стовбняк ) – може виникнути коли бактерії правця проникають в організм через ушкоджену шкіру(ранки ,подряпини ). Захворювання може стати причиною судом , проблем дихання ,серцевих розладів та смерті.

Кашлюк( рос . коклюш ) - поширюється при чханні та кашлі . Викликає довготривалі напади кашлю, які ускладнюють дитині приймання їжі, або навіть дихання . Кашлюк є причиною легеневих проблем , ушкоджень мозку та навіть смерті.

Гепатит В – інфекційне захворювання печінки . Він може передаватися від інфікованої матері до дитини під час пологів або від однієї особи до іншої через кров та біологічні рідини (слину , сльози). Вірус гепатиту викликає ушкодження печінки . Такі ураження можуть спричинити розвиток смертельного захворювання –раку. Серед причин раку вірус гепатиту В стоїть на другому місці після паління тютюну .

Кір (рос. корь )- викликає тяжку лихоманку ,висипання та симптоми ,подібні до грипу. Захворювання часом може призвести до втрати слуху ,запалення легень ,ушкоджень мозку або навіть смерті. Кір поширюється дуже швидко та легко ,при цьому діти ,які не були вакциновані, захворюють в першу чергу . Доведено, що вірус кору може пребувати в повітрі (зберігаючи здатність інфікувати ) протягом 2 годин ,після того як хвора людина залишила кімнату.

Паротит (рос. свинка )- викликає головний біль , лихоманку,запалення яєчок у хлопчиків та чоловіків . Захворювання може спричинити втрату слуху ,менінгіт,інші ушкодження мозку .

Краснуха – викликає помірну лихоманку , висипи на обличчі , шиї , тулубі . Вагітні які захворіли на краснуху , можуть втратити дитину або народити немовля з тяжкими вродженими вадам .

Поліомієліт – викликає лихоманку і призводить до менінгіту та прижиттєвих паралічів. Захворювання може бути смертельним . Особи , інфіковані вірусом поліомієліту , розповсюджують вірус виділеннями (калом ).

Туберкульоз – залишається найпоширенішим у світі інфекційним захворюванням . Як правило , важкий перебіг хвороби зумовлює інвалідизацію та високу смертність .


/Files/images/222/kalendar_2770860668_751x539-1.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 391